Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

فیلیپین؛ شمار قربانیان طوفان بزرگ منگهوت دست کم به ۳۰ نفر رسید

 فیلیپین؛ شمار قربانیان طوفان بزرگ منگهوت دست کم به ۳۰ نفر رسید
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در منطقه سیل زده شمال فیلیپین که حدود ۵ میلیون نفر جمعیت دارد، خطوط برق و تلفن قطع شده است و مقامات هنوز نتوانسته‌اند برآوردی از میزان خسارات ارائه کنند.

آگهی

شمار قربانیان طوفان بزرگ موسوم به «منگهوت» در شمال فیلیپین دست کم به ۳۰ نفر رسید. این طوفان روز یکشنبه بعد از گذر از شمال فیلیپین که باعث فرار ۱۰۰ هزار نفر از خانه‌هایشان شد به سواحل پرجمعیت جنوب چین رسید.

این طوفان که قدرتمندترین طوفان سال جاری در فیلیپین است با سرعت ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت حرکت می کرد. بسیار از خانه ها در منطقه لوزون ویران شده اند و بخشی از مناطق شاهد رانش زمین بوده‌اند.

در مناطق سیل زده شمال فیلیپین که حدود ۵ میلیون نفر جمعیت دارد، خطوط برق و تلفن قطع شده است و مقامات هنوز نتوانسته‌اند برآوردی از میزان خسارات ارائه کنند.

امدادگران در منطقه سیل زده مشغول به کار هستند و هزاران نفر را از اطراف رودخانه ها تخلیه کرده اند.

شالیزارها و زمین های کشاورزی که بخش مهمی از تولید برنج و ذرت منطقه را فراهم می کرد تنها یک ماه پیش از فصل برداشت در اثر این طوفان نابود شده اند.

یکی از طوفان زدگان که محصولاتش نابود شده است به خبرگزاری فرانسه گفت «ما که پیش از فقیر بودیم و حالا ببینید طوفان چه بر سر ما آورد. حالا هیچ راهی برای زنده ماندن نداریم.»

مجمع الجزایر آسیای جنوب شرقی هر ساله شاهد دست کم ۲۰ طوفان است که معمولا باعث مرگ صدها نفر می شود و به میلیون ها نفر آسیب می رساند، منطقه ای که بسیاری از ساکنانش در فقر شدید زندگی می کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس جمهوری فیلیپین مدیران گمرک را بدلیل ورود محموله یک تن شیشه اخراج کرد

ابر طوفان منگهوت هنگ‌ کنگ را درنوردید؛ دست کم ۱۱۱ نفر زخمی شدند

شمار قربانیان طوفان و سیل در جنوب فیلیپین به بیش از ۲۳۰ نفر رسید