Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شمار قربانیان طوفان و سیل در جنوب فیلیپین به بیش از ۲۳۰ نفر رسید

Rescuers evacute residents during heavy floodingin  Philippines
Rescuers evacute residents during heavy floodingin Philippines Copyright Reuters/ERIK DE CASTRO
Copyright Reuters/ERIK DE CASTRO
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در اثر سیل ناشی از این تندباد دریایی، دست‌کم ۲۳۰ تن کشته و بیش از ۱۶۰ نفر مفقود شده‌اند. به گفته مقامات فیلیپین بالا رفتن شمار قربانیان بدلیل عدم توجه مردم در برخی مناطق به هشدارها برای رساندن خود به مکان‌های امن بوده است.

آگهی

وقوع تندباد و در پی آن رانش زمین و سیل که از روز جمعه تا کنون در جنوب فیلیپین ادامه دارد، باعث کشته شدن دست‌کم ۲۳۰ نفر و ناپدید شدن ۱۶۰ تن دیگر شده است. 

این حادثه بیشترین تلفات را در مجمع الجزایر میندانائو در جنوب فیلیپین بر جای گذاشت. یک مقام پلیس میندانائو گفت: «بر اساس گزارش‌هایی که دریافت می‌کنیم این رقم با وجود وضعیت رو به بهبود آب و هوا می‌تواند افزایش یابد.»

روز یکشنبه مقامات شهر توبود ضمن ابراز نگرانی از سخت شدن عملیات نجات روستاها بدلیل قطعی برق و خطوط ارتباطی با آنها اظهار داشتند که به همین دلیل جمع‌آوری اطلاعات درباره وضعیت روستاهای کشاورزی مدفون شده زیر سیل و گل و لای مشکل است. 

در اثر این طوفان دست‌کم ۷۰ هزار نفر مجروح شده و هزاران نفر بی‌خانمان شده‌اند. به گفته مقامات فیلیپین بالا رفتن شمار مجروحان و قربانیان بدلیل عدم توجه مردم در مناطق مجاور دریا و رودخانه‌ها به هشدارها برای رساندن خود به مکان‌های امن بوده است. 

عملیات نجات و تخلیه منازل در جنوب فیلیپینرویترز:

مرکز هواشناسی منطقه‌ای می گوید این تندباد که از دریای سولو در جنوب غربی فیلیپین آغاز شد، روز دوشنبه بطور کامل از این کشور عبور خواهد کرد.

امدادگران، سربازان ارتش، پلیس و داوطلبان برای یافتن نجات یافتگان این تندباد و سیل و همچنین برقرار کردن خطوط ارتباطی به منطقه اعزام شدند.

تاکنون گزارش‌های تائید شده حاکی از کشته شدن بیش از ۱۲۰ نفر از جمله ۶۴ نفر در شهرهای توبود، السالوادور و مونائه در استان لانائوی شمالی، ۴۲ کشته در استان زامبوانگای شمالی، سه نفر در بوکیدنون، ۶ کشته در سالوگو و ۷ نفر درلانائوی جنوبی در اثر این تندباد و سیل است.

قایق‌های امداد در جنوب فیلیپین ساکنان مناطق سیل زده را نجات‌ می‌دهند رویترز:

همچنین بر اساس گزارش پلیس تا کنون ۱۶۰ نفر در این سیل گل و لای ناشی از این تندباد دریایی مفقود شده‌اند.

در سال نزدیک به ۲۰ طوفان و تندباد سواحل و جزایر فیلیپین را در هم می کوبد و کشته و زخمی‌ برجای می‌گذارد. طوفان تنها در هفته گذشته در این کشور جان ۴۶ نفر را گرفت. 

سال ۲۰۱۳ نیز طوفان قدرتمند «هایان» جان دست‌کم ۸ هزار نفر از مردم فیلیپین را گرفت و ۲۰۰ هزار خانوار را بی خانمان کرد.  

       

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طوفان منگهوت در فیلیپین و چین ده‌ها کشته و صدها زخمی بر جا گذاشت

فیلیپین؛ شمار قربانیان طوفان بزرگ منگهوت دست کم به ۳۰ نفر رسید

شکسته شدن سدی در کنیا دست کم ۴۷ کشته برجای گذاشت