طوفان منگهوت در فیلیپین و چین ده‌ها کشته و صدها زخمی بر جا گذاشت

 Super Typhoon Mangkhut
Super Typhoon Mangkhut Copyright  REUTERS/Tyrone Siu
Copyright  REUTERS/Tyrone Siu
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سرعت باد بیش از ۲۰۰ کیلومتر در ساعت بود و شدت طوفان باعث لغو پرواز هواپیماها، شکسته شدن درختان و پنجرۀ خانه‌ها و ساختمان‌های اداری و مرگ شمار قابل توجهی از ساکنان این کشورها شد.

آگهی

سرانجام ساکنان مناطق جنوبی چین توانستند روز دوشنبه پس از پایان طوفان سهمگین منگهوت کار پاکسازی گستردۀ مناطق مسکونی، ساختمان‌های اداری و تجاری و جاده‌ها را از آثار این طوفان آغاز کنند.

طوفان منگهوت که بنا بر اعلام مقامات منطقه قویترین طوفان سال بوده است، از فیلیپین، هنگ کنگ و ماکائو عبور کرد و سرانجام عصر یکشنبه به استان گوانگدونگ در جنوب چین رسید.

سرعت باد بیش از ۲۰۰ کیلومتر در ساعت بود و شدت طوفان باعث لغو پرواز هواپیماها، شکسته شدن درختان و پنجرۀ خانه‌ها و ساختمان‌های اداری و مرگ شمار قابل توجهی از ساکنان این کشورها شد.

طوفان در فیلیپین دست‌کم ۶۵ کشته و شمار قابل توجهی ناپدید برجای گذاشت که از مهمترین دلیل بالا بودن شمار قربانیان، رانش زمین در مناطق کوهستانی بوده است.

دولت محلی هنگ کنگ نیز از وارد شدن «آسیبهای جدی و مهم» به ساختمان‌ها خبر داد. در این مدت سطح هشدارهای طوفان به ۱۰ افزایش یافت. این طوفان قدرتمند بیش از ۳۰۰ نفر زخمی بر جای گذاشت.

اگر چه با وجود وقوع این طوفان بازارهای مالی و مراکز اقتصادی هنگ کنگ به کار خود ادامه دادند اما خساراتی که به ساختمان‌ها وارد شده است گسترده بوده و به وضوح قابل مشاهده است.

در ماکائو برای اولین بار در تاریخ این منطقه ۴۲ کازینو قبل از آغاز طوفان تعطیل شدند. طوفان منگهوت باعث شد که ارتفاع آب در برخی از مناطق ساحلی تا ۳.۵ متر افزایش یابد.

در استان گوانگدونگ چین، منطقه‌ای با بیش از ۱۰۰ میلیون جمعیت، مرگ دست‌کم ۴ نفر تایید شده است.
بیش از سه میلیون نفر در چین مجبور به ترک خانه‌های خود و تخلیه مناطق مسکونی شدند و به دهها هزار قایق ماهیگیری نیز دستور داده شد تا قبل از آغاز طوفان در چین به بندرها بازگردند.
بسیاری از مراکز تولید برنج و همچنین موز در استان گوانگدونگ نیز زیر آب رفته و به کارخانه‌ها آسیبهای جدی وارد شده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس جمهوری فیلیپین مدیران گمرک را بدلیل ورود محموله یک تن شیشه اخراج کرد

سال ۲۰۱۷، گرمترین سال کره زمین

شمار قربانیان طوفان و سیل در جنوب فیلیپین به بیش از ۲۳۰ نفر رسید