Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فیلیپین؛ لغو فرمان عفو سناتور مخالف دولت و صدور حکم بازداشت وی

فیلیپین؛ لغو فرمان عفو سناتور مخالف دولت و صدور حکم بازداشت وی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این مخالف سرشناس دولت فیلیپین پائولو پسر رئیس جمهوری را متهم کرده است که با یک باند چینی همکاری می کند و مقدار زیادی مواد مخدر متاآمفتامین را وارد کشور کرده است.

آگهی

رودریگو دوترته رئیس جمهوری فیلیپین روز سه شنبه فرمان عفو آنتونیو تریلانز سناتور اپوزیسیون را لغو و دستور بازداشت وی را صادر کرد.

آنتونیو تریلانز جدی‌ترین مخالف رودریگو دوترته است که رئیس جمهوری را به مخفی کردن ثروتش متهم کرده است. او همچنین از درخواستها برای رسیدگی به اتهام رودریگو دوترته توسط دادگاه کیفری بین المللی برای قتل مشکوک هزاران مجرم متهم به قاچاق مواد مخدر، حمایت کرده است.

حکم عفو آنتونیو تریلانز به محکومیت او در سال ۲۰۱۰ میلادی باز می گردد که به خاطر نقشی که این سناتور فیلیپینی در اقدام به کودتا علیه گلوریا ارویو رئیس جمهوری پیشین داشت، مجرم شناخته شده بود.

بر اساس یک اصل قانونی که روزنامه مانیلا تایمز فیلیپین که حامی رئیس جمهوری است منتشر کرده، رئیس جمهوری، عفو آنتونیو تریلانز را لغو کرده است. این روزنامه علت لغو این حکم عفو را رعایت نکردن الزامات حداقلی مانند پذیرش جرم از سوی این مخالف رئیس جمهوری عنوان کرده است.

بیشتر بخوانید:

این سناتور مخالف رودریگو دوترته، حکم لغو عفو رئیس جمهوری را «احمقانه» توصیف کرده و گفته است که فرار نخواهد کرد و در برابر دستیگری‌اش مقاومت نمی کند.

وی خطاب به رسانه‌ها گفت: «این یک مورد آشکار از آزار و اذیت و ناعدالتی سیاسی است. آقای دوترته یک دیکتاتور است. او به قانون اساسی احترام نمی گذارد. برای همین ما به اینجا رسیدیم که مردم معمولی کشته و مخالفان به زندان افکنده می شوند.»

به گزارش مجله لوپوئن فرانسه این سناتور مخالف رودریگو دوترته هم اکنون در سنا به سر می برد تا مانع بازداشت خود شود.

آنتونیو تریلانز مخالف سرشناس دولت فیلیپین همچنین پائولو، پسر رئیس جمهوری را متهم کرده است که با یک باند چینی همکاری می کند و مقدار زیادی مواد مخدر متاآمفتامین را وارد کشور کرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس جمهوری فیلیپین مدیران گمرک را بدلیل ورود محموله یک تن شیشه اخراج کرد

رئیس جمهوری فیلیپین بابت فحاشی به اوباما عذرخواهی کرد

مراسم عروسی در کلیسای آب‌گرفته در فیلیپین