فیلیپین؛ لغو فرمان عفو سناتور مخالف دولت و صدور حکم بازداشت وی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
فیلیپین؛ لغو فرمان عفو سناتور مخالف دولت و صدور حکم بازداشت وی

رودریگو دوترته رئیس جمهوری فیلیپین روز سه شنبه فرمان عفو آنتونیو تریلانز سناتور اپوزیسیون را لغو و دستور بازداشت وی را صادر کرد.

آنتونیو تریلانز جدی‌ترین مخالف رودریگو دوترته است که رئیس جمهوری را به مخفی کردن ثروتش متهم کرده است. او همچنین از درخواستها برای رسیدگی به اتهام رودریگو دوترته توسط دادگاه کیفری بین المللی برای قتل مشکوک هزاران مجرم متهم به قاچاق مواد مخدر، حمایت کرده است.

حکم عفو آنتونیو تریلانز به محکومیت او در سال ۲۰۱۰ میلادی باز می گردد که به خاطر نقشی که این سناتور فیلیپینی در اقدام به کودتا علیه گلوریا ارویو رئیس جمهوری پیشین داشت، مجرم شناخته شده بود.

بر اساس یک اصل قانونی که روزنامه مانیلا تایمز فیلیپین که حامی رئیس جمهوری است منتشر کرده، رئیس جمهوری، عفو آنتونیو تریلانز را لغو کرده است. این روزنامه علت لغو این حکم عفو را رعایت نکردن الزامات حداقلی مانند پذیرش جرم از سوی این مخالف رئیس جمهوری عنوان کرده است.

بیشتر بخوانید:

این سناتور مخالف رودریگو دوترته، حکم لغو عفو رئیس جمهوری را «احمقانه» توصیف کرده و گفته است که فرار نخواهد کرد و در برابر دستیگری‌اش مقاومت نمی کند.

وی خطاب به رسانه‌ها گفت: «این یک مورد آشکار از آزار و اذیت و ناعدالتی سیاسی است. آقای دوترته یک دیکتاتور است. او به قانون اساسی احترام نمی گذارد. برای همین ما به اینجا رسیدیم که مردم معمولی کشته و مخالفان به زندان افکنده می شوند.»

به گزارش مجله لوپوئن فرانسه این سناتور مخالف رودریگو دوترته هم اکنون در سنا به سر می برد تا مانع بازداشت خود شود.

آنتونیو تریلانز مخالف سرشناس دولت فیلیپین همچنین پائولو، پسر رئیس جمهوری را متهم کرده است که با یک باند چینی همکاری می کند و مقدار زیادی مواد مخدر متاآمفتامین را وارد کشور کرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید