Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

سیل در اردن؛ هجده کشته در پی سرنگونی اتوبوس حامل دانش آموزان

 سیل در اردن؛ هجده کشته در پی سرنگونی اتوبوس حامل دانش آموزان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طبق آمار جدید اعلام شده توسط سازمان مقابله با حوادث غیر مترقبه اردن بیست و پنج نفر نیز در جریان این حادثه مفقود شده اند.

آگهی

ریزش باران های سیل آسا در اردن اتوبوس حامل دانش آموزان یک مدرسه را دچار حادثه کرد و جان دست کم هجده نفر را گرفت.

سازمان مقابله با حوادث غیر مترقبه در اردن روز پنجشنبه اعلام کرد ریزش باران های شدید در منطقه دریای مرده اتوبوس حامل دانش آموزان و کارکنان یک مدرسه را سرنگون کرد و تلفات زیادی برجای گذاشت.

بر اساس این گزارش دست کم هفده نفر که اغلب آنها را کودکان دانش آموز تشکیل می دهند کشته و بیست و پنج تن زخمی شده اند. این در حالیست که طبق آمار جدید اعلام شده توسط سازمان مقابله با حوادث غیر مترقبه اردن بیست و پنج نفر نیز در جریان این حادثه مفقود شده اند.

منابع اردنی پیش از این از کشته شدن هشت دانش آموز خبر داده بودند. یک سخنگوی سازمان دفاع غیرنظامی اردن با اشاره به افزایش آمار قربانیان تصریح کرد که اتوبوس یاد شده ۳۷ دانش آموز و ۷ همراه را با خود حمل می کرد. این اتوبوس که دانش آموزان و همراهان را به یک گردش تحصیلی می برد پس از باران های سیل آسا به دلیل ریزش بخشی از جاده از مسیر خود منحرف و سرنگون شد.

رسانه های اردنی از بسیج نیروهای امدادی و ادامه تلاش ها برای یافتن افراد ناپدید شده خبر داده اند. این در حالیست که ارتش اسرائیل نیز اعلام کرده است با اعزام سرباز و چند فروند هلی کوپتر به امدادرسانان اردنی برای یافتن مفقودان احتمالی حادثه کمک کرده است.

باران های شدید بعد از ظهر روز پنجشنبه در اردن باعث جاری شدن سیل در چندین منطقه از این کشور شد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

باران و سیل صدها نفر را در جنوب اسپانیا مجبور به ترک خانه‌هایشان کرد

فرانسه؛ ۶ کشته در پی برخورد قطار با اتوبوس حامل دانش آموزان

سیل ویرانگر در اتریش؛ اهالی هم برای گشودن معابر دست به کار شدند