Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نیمی از اروپایی‌ها: اتحادیه اروپا در مسیر نادرستی حرکت می‌کند

نیمی از اروپایی‌ها: اتحادیه اروپا در مسیر نادرستی حرکت می‌کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این دیدگاه در تمام کشورهای اتحادیه افزایش یافته و در ۱۸ کشور عضو نیز به باور اکثریت افراد تبدیل شده است.

آگهی

نیمی از ساکنان کشورهای عضو اتحادیه اروپا بر این باورند که این اتحادیه در مسیر اشتباهی در حال حرکت است؛ این نتیجۀ نظرسنجی انجام شده از سوی مرکز «Eurobarometer» وابسته به پارلمان اتحادیه اروپاست.

با این وجود، بخش قابل توجهی از پاسخ دهندگان یعنی ۶۶ درصد اعلام کرده‌اند که اگر همه‌پرسی با موضوع اتحادیه اروپا هم اکنون برگزار شود، همچنان به باقی ماندن در این اتحادیه رای خواهند داد. برخلاف این گروه، ۱۷ درصد از پاسخ دهندگان گفته‌اند که به ترک این اتحادیه رای می‌دهند و ۱۷ درصد نیز اعلام کرده‌اند که هنوز در این باره تصمیمی نگرفته‌اند.

یافته‌ها همچنین نشان داد که ۷۱ درصد از کل حامیان اتحادیه اروپا را جوانان تشکیل می‌دهند و ۶۱ درصد را نیز افراد ۵۵ ساله به بالا.

اتحادیه اروپا در مسیر اشتباهی پیش می‌رود

درصد ساکنانی که بر این باورند این اتحادیه با ۲۸ کشور عضو آن در مسیر اشتباهی در حرکت است، از ماه آوریل به این‌ سو ۸ درصد افزایش یافته است و شمار افراد دارای چنین باوری به نیمی از کل جمعیت این اتحادیه رسیده است.

این موضوع از نظر تحلیلگران «یک تغییر ناگهانی» است زیرا از زمان نظرسنجی انجام شده در سپتامبر‌-اکتبر ۲۰۱۶ میلادی تا کنون که ۵۴ درصد را نشان می‌داد، نتایج در این موضوع همواره روند نزولی را نشان می‌داده است.

تحلیل داده‌ها نشان داد که این دیدگاه که اتحادیه اروپا در مسیری نادرست حرکت می‌کند، در تمام کشورهای اتحادیه افزایش یافته و در ۱۸ کشور عضو نیز به باور اکثریت افراد تبدیل شده است. تنها استثناء در این باره مجارستان و کرواسی است.

این باور بطور قابل توجهی در دو کشور فرانسه (۵۹ درصد) و آلمان (۵۲ درصد) نیز افزایش یافته است یعنی در کشورهایی که موتور یکپارچگی در اتحادیه اروپا محسوب می‌شوند.

اتحادیه اروپا در مسیر درستی پیش می‌رود

شمار افرادی که فکر می‌کنند اتحادیه اروپا در مسیر درستی در حال حرکت است نیز از آوریل تا کنون ۴ درصد کاهش یافته است و به ۲۸ درصد رسیده است که اولین کاهش در سه سال گذشته محسوب می‌شود.

در مجموع ۶۸ درصد از ساکنان در سراسر اتحادیه اروپا بر این باورند که کشورشان از عضویت در این اتحادیه سود برده است. مهمترین دلیل این گروه از شهروندان برای باورشان این است که «اتحادیه اروپا به رشد اقتصادی کشورشان کمک کرده است.»

ایتالیا تنها کشوری است که بیشتر مردم آن معتقدند از این عضویت سودی نبرده‌اند.

نگاه منفی به اتحادیه اروپا

یونان، رومانی و بریتانیا تنها کشورهایی هستند که به ترتیب با ۲۰ درصد، ۲۱ درصد و ۲۲ درصد، بیشترین نظرات منفی را دربارۀ عضویت در اتحادیه اروپا داشتند.

در بریتانیا ۵۳ درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی (افراد ۱۵ سال به بالا) اعلام کرده‌اند که برای باقی ماندن در این اتحادیه و ۳۵ درصد نیز برای ترک این اتحادیه رای خواهند داد. پیش از این در همه‌پرسی ژوئن ۲۰۱۶ میلادی ۵۱.۹ درصد از رای دهندگان رای به ترک اتحادیه اروپا داده بودند.

انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا

نظرسنجی همچنین نشان داد که اگرچه در مجموع آگاهی‌ها در میان ساکنان این اتحادیه دربارۀ انتخابات مه ۲۰۱۹ افزایش یافته است اما ۴۴ درصد از پاسخ دهندگان هنوز نمی‌توانند بگویند که تاریخ دقیق برگزاری این انتخابات چه زمانی است.

علاوه بر این، در حالی که ۳۱ درصد پاسخ دهندگان می‌گویند قطعا در این انتخابات شرکت می‌کنند، ۱۸ درصد دیگر اعلام کرده‌اند که احتمالا این کار را خواهند کرد و ۳۳ درصد گفته‌اند به احتمال زیاد در این انتخابات شرکت نمی‌کنند.

پاسخ دهندگان همچنین اعلام کرده‌اند که موضوع مهاجرت (۵۵ درصد) همچنین دو موضوع اقتصاد و مبارزه با بیکاری (هر کدام ۴۷ درصد) از مهمترین دغدغه‌های آنها در اتحادیه اروپا است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیش از یک پنجم از دختران ۱۴ سالۀ بریتانیا اقدام به خودزنی کرده‌اند

اروپایی‌ها چقدر احساس سلامتی می‌کنند؟

نظرسنجی در ایران: ۷۵ درصد ناراضی‌اند و ۳۱ درصد حکومت را اصلاح‌ناپذیر می‌دانند