اروپایی‌ها چقدر احساس سلامتی می‌کنند؟

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اروپایی‌ها چقدر احساس سلامتی می‌کنند؟

بیش از دو سوم از افراد بالای ۱۶ سال یعنی ۶۷.۵٪ از اشخاصی که در اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند وضعیت سلامتی خود را در سال ۲۰۱۶ خوب یا خیلی خوب توصیف کرده‌اند. در مقابل این افراد سالم، یک دهم از جمعیت یعنی ۸.۸٪ وضعیت سلامتی خود را بد یا بسیار بد توصیف کرده‌اند.

شرکت‌کنندگان در این نظر سنجی می‌توانستند از میان پنج شاخص توصیفی برای شرح وضعیت سلامتی خود استفاده کنند: بسیار خوب، خوب، متوسط، بد و خیلی بد.

در این نظرسنجی که توسط اداره آمار اتحادیه اروپا انجام شده است، مردان تمایل بیشتری به ارائه توصیف بهتری از وضعیت جسمی خود نسبت به زنان نشان دادند. ۷۰.۱٪ از مردان بالای ۱۶ سال در اتحادیه اروپا وضعیت سلامتی خود را خوب یا خیلی خوب توصیف کردند، در مقایسه با ۶۵.۲٪ از زنان که وضعیت خود را خوب یا خیلی خوب می‌دانستند.

بالاترین آمار وضعیت توصیفی خوب سلامت برای افراد بالای ۱۶ سال به تفکیک کشورها در اتحادیه اروپا به ترتیب : ایرلند با ۸۲.۸٪، قبرس با ۷۸.۷٪، هلند با ۷۵.۹٪، سوئد با ۷۵.۱٪، یونان با ۷۴٪، بلژیک با ۷۳.۷٪، مالتا با ۷۲.۹٪ و اسپانیا با ۷۲.۵٪ است.

از سوی دیگر تقریبا یک نفر در پنج نفر در افراد بالای ۱۶ سال در کشورهای زیر وضعیت سلامتی خود را بد یا خیلی بد توصیف کرده‌اند: کرواسی با ۱۸.۷٪، لیتوانی با ۱۶.۹٪، پرتغال با ۱۵.۹٪، لتونی با ۱۵.۶٪، استونی با ۱۴.۴٪ ، لهستان با ۱۳.۶٪ و مجارستان با ۱۳.۲٪.