Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پیشتازی نامزد راستگرایان افراطی برزیل در آخرین نظرسنجی‌ها

ژایر بولسونارو، نامزد راستگرا
ژایر بولسونارو، نامزد راستگرا
Copyright 
نگارش از Nastaran Taresi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تازه ترین نظرسنجی ها در برزیل نشان می دهد که ژائیر بولسونارو، نامزد راستگرای افراطی در رقابت با فرناندو حداد از حزب کارگر پیشی گرفته است.

آگهی

تازه ترین نظرسنجی ها در برزیل نشان می دهد که ژائیر بولسونارو، نامزد راستگرای افراطی در رقابت با فرناندو حداد از حزب کارگر پیشی گرفته است.

نتایج نظرسنجی شرکت ایبوپ که روز دوشنبه منتشر شد نشان می دهد که بولسونارو با ۵۹ درصد آرا از حداد با ۴۱ درصد آرا پیشی گرفته است. نامزد راستگرای برزیل ماه گذشته در استان میناس گریس در جنوب شرقی برزیل به ضرب چاقو زخمی شده بود و هنوز قادر نیست در ستادهای انتخاباتی خود حاضر شود.

نتیجه نظرسنجی ایبوپ نشان می دهد درصد کسانی که اعلام کردند به هیچ وجه به حداد رای نمی دهند ۴۷ درصد و همین آمار درباره بولسونارو ۳۵ درصد است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

رقیب ژائیر بولسونارو چه کسی است؟

ژائیر بولسونارو که به‌عنوان سیاستمداری پوپولیست شناخته می‌شود، یک نظامی سابق است که توانست با تکیه بر وعده مبارزه با فساد و سامان دادن به نظام مالیاتی کشور، در انتخابات اخیر حزب خود را از حاشیه به متن بزرگترین کشور آمریکای لاتین بیاورد.

حزب سوسیال لیبرال در حال حاضر در مجلس نمایندگان برزیل تنها هشت کرسی دارد و فاقد یک گروه پارلمانی است. با این حال حضور موفق آقای بولسونارو در انتخابات ریاست جمهوری، امکان افزایش قدرت این حزب را در انتخابات آینده، دوچندان کرده است.

از مخالفان بولسونارو به پوستر او واکنش نشان می دهد

فرناندو حداد، نامزد حزب چپگرای کارگر برزیل و شهردار سابق سائوپائولو پس از بیرون شدن لولا دا سیلوا، رئیس جمهوری پیشین از گردونه رقابت‌ها، با شانس کمتر وارد کارزار انتخاباتی شد. در صورتی که احزاب چپ و چپ میانه نتوانند برای حمایت از آقای حداد در دور دوم به اتفاق نظر برسند، احتمال دور شدن این جریان از قدرت سیاسی در برزیل بسیار بالا است.

نتیجه دور نخست انتخابات برزیل نشان داد که بسیاری از رأی دهندگانِ خسته از فساد گسترده، پس از سالها، در حرکتی وسیع برای ایجاد تغییر در سیاست و ایجاد اصلاحات در این کشور به راست‌گرایان امید بسته‌اند.

رأی‌گیری دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری برزیل روز ۲۸ اکتبر/۶ آبان‌ماه برگزار می‌شود.

**بیشتر بخوانید: **

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نامزد پیشتاز انتخابات برزیل با چاقو مورد حمله قرار گرفت

محافظه‌کاران مقدونیه شمالی با شکست حزب حاکم به قدرت رسیدند

انتخابات سرنوشت‌ساز در مقدونیه‌شمالی؛ آیا مسیر پیوستن اسکوپیه به اتحادیه اروپا هموار می‌شود؟