نامزد پیشتاز انتخابات برزیل با چاقو مورد حمله قرار گرفت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews  با استفاده از  رویترز، خبرگزاری فرانسه
نامزد پیشتاز انتخابات برزیل با چاقو مورد حمله قرار گرفت

ژایر بولسونارو، نامزد پیشتاز در انتخابات ریاست جمهوری برزیل روز پنجشنبه در گردهمایی انتخاباتی خود با چاقو مورد حمله قرار گرفت.

حال عمومی ژایر بولسونارو که گرایش راست افراطی دارد پس از این حمله وخیم ولی با ثبات گزارش شده است. پزشک معالج نامزد پیشتاز در انتخابات ریاست جمهوری برزیل گفته است که او حداقل باید یک هفته در بیمارستان بستری باشد و بهبودی وی نیز دو ماه طول خواهد کشید.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

حمله روز پنجشنبه به ژایر بولسونارو، ۶۳ ساله می تواند انتخابات ریاست جمهوری برزیل را که دور اول آن قرار است روز هفتم اکتبر (۱۵ مهر) برگزار شود تحت تاثیر قرار دهد.

به دنبال حمله روز پنجشنبه رقبای ژایر بولسونارو فعالیتهای انتخاباتی خود را برای روز جمعه به تعویق انداختند.

طرفداران ژایر بولسونارو ضارب وی را پس از حمله به کمیساریای پلیس منتقل کردند. بنا به گزاشها ضارب ژایر بولسونارو یک مرد ۴۰ ساله است که دلیل حمله خود به نامزد پیشتاز در انتخابات ریاست جمهوری را «شخصی» عنوان کرده است. وی مدعی است که به «دستور خدا» به ژایر بولسونارو چاقو زده است.

ژایر بولسونارو از علاقمندان به حکومت دیکتاتوری نظامی در این کشور است. نظامیان برزیل بین سالهای ۱۹۶۴ تا ۱۹۸۵ میلادی قدرت را در دست داشتند. ژایر بولسونارو همچنین با سخنان خود علیه همجنسگرایان و اظهاراتی که نژادپرستانه و جنسیت زده تلقی می شود انتقادهای زیادی را برانگیخته است.

به دنبال حمله روز پنجشنبه به ژایر بولسونارو نگرانی هایی بابت بروز خشونت در برزیل طی روز جمعه پدید آمده است.

تصاویری ویدئویی در شبکه های اجتماعی از لحظه حمله به ژایر بولسونارو در شهر ژوئیزدوفورا منتشر شده است.

بیشتر بخوانید: