معمای ناپدید شدن منتقد سعودی؛ خاشقجی «عادی» از کنسولگری عربستان خارج نشد

معمای ناپدید شدن منتقد سعودی؛ خاشقجی «عادی» از کنسولگری عربستان خارج نشد
Copyright  عکس از رویترز
نگارش از Euronews

مشاور رئیس جمهوری ترکیه گفت که مطابق اطلاعات ما، آقای خاشقجی به طور «غیرعادی» از کنسولگری عربستان سعودی در استانبول خارج شده است.

یاسین آکتای، معاون حزب حاکم ترکیه (حزب عدالت و توسعه) و مشاور رئیس جمهوری این کشور به شبکه تلویزیونی سی‌اِن‌اِن ترکیه گفت که مطابق اطلاعات ما، آقای خاشقجی به طور عادی از کنسولگری عربستان سعودی در استانبول خارج نشده بلکه او به شیوه غیرعادی از این محل خارج شده است.

برخی از منابع امنیتی ترکیه به خبرگزاری‌ها گفته‌اند که احتمالا وی در کنسولگری به قتل رسیده و جسد تکه تکه شده‌اش را از ساختمان خارج کرده‌اند. 

آقای آکتای دلیل مراجعه روزنامه‌نگار منتقد عربستانی به کنسولگری این کشور را دریافت اسناد رسمی مورد نیاز برای ازدواج عنوان کرده است.

مشاور آقای اردوغان تاکید کرد که حقیقت به زودی روشن خواهد شد.

این در حالی است که مقامات ترکیه پیشتر به خبرگزاری رویترز گفته بودند که جمال خاشقجی هفته گذشته در داخل کنسولگری عربستان کشته شده است.

بیشتر بخوانید:

جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی که از روز سه‌شنبه و پس از ورود به کنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شده است.

یک مسئول وزارت امور خارجه آمریکا نیز روز پنجشنبه اعلام کرد خبرهای مربوط به ناپدید شدن جمال خاشقجی، روزنامه نگار عربستانی را از نزدیک دنبال می کنیم ودر پی کسب جزئیات بیشتر از این ماجرا هستیم.

جمال خاشقجی، روزنامه نگار کهنه کار و با تجربه‌ای که پیش‌تر مشاور دولت عربستان نیز بوده سال گذشته در پی طرح انتقادهایی نسبت به سیاست های محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان و نیز زیر سوال بردن مداخله نظامی کشورش در یمن، از بیم دستگیری عربستان را ترک کرده و به ایالات متحده آمریکا پناه برده بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط