Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

خبرنگار یورونیوز در بازار ارز تهران؛ حضور نیروهای امنیتی و تردد آمبولانس‌ها

خبرنگار یورونیوز در بازار ارز تهران؛ حضور نیروهای امنیتی و تردد آمبولانس‌ها
Copyright 
نگارش از جواد منتظری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حضور نیروهای امنیت و پلیس در منطقه میدان فردوسی و اطراف صرافی ها کاملا مشهود بود و نکته جالب حضور آمبولانس‌های اورژانس تهران و تردد پر تعداد آنها در آن منطقه بود. پیشتر در خبرها اعلام شده بود که نوسانات ناگهانی و افت ارزش دلار موجب حمله قلبی به تعدادی از شهروندان ایرانی شده است.

آگهی

میدان فردوسی تهران امروز سه شنبه شاهد حضور گسترده افرادی بود که برای خرید و فروش ارز به صرافی‌ها هجوم آورده بودند.

با توجه به روند رو به کاهش بهای دلار در بازار غیررسمی، آن دسته از شهروندانی که در بحبوبۀ افزایش بی‌سابقۀ بهای ارز اقدام به خرید قابل توجه دلار کرده بودند، نگران از ادامۀ این روند نزولی، سراسیمه به بازارهای فروش آمده‌اند.

بهای دلار که در هفته‌های گذشته تا بیش از ۱۹ هزار تومان افزایش یافته بود، بامداد سه‌شنبه در بازارهای غیررسمی تا ۱۵ هزار تومان افت کرد و در ادامۀ روز نیز به ۱۲ هزار تومان رسید.

مشاهدات خبرنگار یورونیوز در تهران نشان می دهد که صرافی‌ها حاضر به خرید دلار نیستند و عمدتا این دستفروشان و دلال های حاضر در کف خیابان هستند که حاضر به خرید نقدیِ دلار هستند. قیمت‌ها نیز بنا به نظر همین دست فروشان تعیین می شود و متقاضیان بعضا حاضرند به پایین ترین قیمت دلار خود را به ریال تبدیل کنند.

در محدوده میدان فردوسی امروز صرافی‌ها، تابلوی نرخ ارز خود را خاموش کرده بودند و حتی متقاضیان ارز مسافرتی نیز با داشتن مدارک نتوانستند ارز خود را از صرافی ها بخرند. اینطور گفته می شود که صرافی ها امروز تنها به متقاضیان ارز پزشکی و درمانی فروخته می شد.

بازار پرنوسان ارز در این روزها قابل پیش‌بینی نیست و به همین دلیل تفاوت میان قیمت خرید و فروش در بین دلالان بازار ارز تفاوت زیادی دارد. حتی دلالان نیز برای خرید و فروش، نرخ‌های متفاوت با فاصله زیادی را اعلام می‌کنند و عمدتا با فروشنده‌ها و خریداران راه می‌آیند.

**بیشتر بخوانید: **

حضور نیروهای امنیت و پلیس در منطقه میدان فردوسی و اطراف صرافی ها کاملا مشهود بود و نکته جالب حضور آمبولانس های اورژانس تهران و تردد پر تعداد آنها در آن منطقه بود. پیشتر در خبر ها اعلام شده بود که نوسانات ناگهانی و افت ارزش دلار موجب حمله قلبی به تعدادی از شهروندان ایرانی شده بود به نحوی که اورزانس از استقرار آمبولانس در محدوده صرافی ها خبر داده بود. هر چند بعد تر مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور خبرهای مربوط به بالا رفتن میزان سکته های قلبی در اثر نوسانات دلار را تکذیب کرد .

خبرنگار یورونیوز روز سه شنبه به میان تعدادی از مردم رفت و با آنها در خصوص وضعیت بازار ارز و مشاهدات انان گفت و گو کرد.

**بیشتر بخوانید: **

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چشم‌انداز خوش‌بینی‌های بازار ارز؛ نزول یک هفته‌ای دلار

مدیرعامل سکه ثامن دستگیر و به ایران منتقل شد

ممنوعیت معامله ارز خارج از صرافی‌ها؛ روند صعودی نرخ‌ یورو