Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

درخواست ۱۸ ماه زندان برای قربانی دروغین حملات تروریستی پاریس

 Le Carillon - Paris
Le Carillon - Paris
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

از زمان حملات نوامبر ۲۰۱۵ تا کنون، دست‌کم پانزده نفر به دلیل تقلب و کلاهبرداری به نام این حملات، محاکمه و محکوم شده‌اند.

آگهی

دادستان پاریس روز سه‌شنبه برای زنی به نام «الکساندرا د» که وانمود کرده بود از قربانیان حملات تروریستی ۱۳ نوامبر پایتخت فرانسه است، درخواست ۱۸ ماه زندان کرد. قرار است دادگاه در نشست آیندۀ خود در ۱۶ اکتبر، در این باره تصمیم‌گیری کند.

در ۱۳ نوامبر سال ۲۰۱۵ میلادی مهاجمان مسلح وابسته به داعش، به غیرنظامیان در سه منطقۀ مختلف شامل تئاتر باتاکلان، ورزشگاه «استاد دو فرانس» و تراس رستوران «کریون» حمله کرده و دست‌کم ۱۳۰ نفر را کشته و ۳۶۸ زخمی را زخمی کردند.

«الکساندرا د»، شهروند ۳۲ سالۀ فرانسه روز سه‌شنبه در دادگاه به دروغ خود اعتراف کرد. او که پیش از این ادعا کرده بود در زمان تیراندازیِ اعضای داعش به سمت مردم در تراس رستوران «کریون» حضور داشته، در جلسۀ دادگاه علاوه بر اعتراف به دروغ، از بازماندگان و خانواده‌های قربانیان این حملات تروریستی طلب بخشش کرد.

«الکساندرا د» توضیح داد که در روز حمله، قرار بوده به این رستوران بیاید اما در آخرین لحظه نظرش را تغییر داده است. او همچنین گفت که دوستانش را در جریان این حمله از دست داده و از غم این حادثه رنج برده است.

بنا بر اعلام دادستان، این زن پاریسی صندوق حمایت از قربانیان تروریسم را فریب داده و از این راه ۲۰ هزار یورو درآمد کسب کرده است. او همچنین از یک دورۀ درمانی که ویژۀ قربانیان حوادث تروریستی بوده بهره برده و مدت یک هفته را نیز در ژوئن ۲۰۱۶ میلادی بطور رایگان در هتلی در منطقه نرماندی فرانسه گذرانده است.

«الکساندرا د» مدت کوتاهی پس از حمله ۱۳ نوامبر در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرده بود که دو نفر از دوستانش را در حمله به تراس رستوران «کریون» از دست داده است. او همچنین جای خالکوبی را روی بازویش نشان داد و ادعا کرد که در جریان این حمله گلوله‌ای نیز به او اصابت کرده اما او پس از خارج شدن این گلوله، محل آن را خالکوبی گرده است. 

داستانی که او در این باره شرح می‌داد مملو از تناقضات بود بویژه اینکه این خالکوبی در زمانی پیش از این حمله تروریستی نیز دیده شده بود.

از زمان حملات نوامبر ۲۰۱۵ تا کنون، دست‌کم پانزده نفر به دلیل تقلب و کلاهبرداری به نام این حملات، محاکمه و محکوم شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ثبت رکورد جدید برای شمار زندانیان در فرانسه

حملات پاریس؛ ازیادبود قربانیان تا سکوت متهمان

ادای احترام به قربانیان حملات تروریستی ۱۳ نوامبر پاریس