Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ثبت رکورد جدید برای شمار زندانیان در فرانسه

ثبت رکورد جدید برای شمار زندانیان در فرانسه
ثبت رکورد جدید برای شمار زندانیان در فرانسه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

۳.۸ درصد از زندانیان در فرانسه (۳ هزار و ۱۰۴ نفر) را زنان تشکیل می دهند. یک درصد از جمعیت زندانیان این کشور را نیز افراد زیر سن قانونی به خود اختصاص داده اند.

آگهی

آمار تازه از شمار زندانیان در فرانسه که حکایت از ثبت یک رکورد جدید دارد، نشان می دهد که بیش از ۷۰ هزار نفر ماه سپتامبر در پشت میله های بازداشتگاه ها در این کشور محبوس بوده اند.

اداره زندان های فرانسه روز پنجشنبه با انتشار گزارشی شمار زندانیان در بند در ماه سپتامبر را ۷۰ هزار و ۷۱۴ نفر اعلام کرد. رکورد قبلی در زمینه شمار زندانیان در این کشور به ماه ژوئن بر می گردد که بر اساس آن تعداد زندانیان ۷۰ هزار و ۷۱۰ نفر اعلام شده بود.

شمار افراد در بند پس از آن طی ماه های ژوئیه و اوت با کاهش محسوسی روبرو بود. این درحالیست که به دلیل کند شدن فعالیت دستگاه قضایی و به تبع آن کم شدن صدور احکام زندان در فصل تابستان برخی کارشناسان کاهش شمار زندانیان را در این دوره طبیعی قلمداد می کنند.

آمار جدید اداره زندان های فرانسه نشان می دهد که شمار زندانیان در روز نخست ماه اکتبر سال جاری نسبت به زمان مشابه در سال گذشته میلادی با یک رشد بیش از ۳ درصدی همراه بوده است. این میزان نسبت به ده سال گذشته نیز بیش از ۱۱ درصد افزایش نشان می دهد.

رکورد جدید در افزایش شمار زندانیان در فرانسه در حالی به ثبت رسیده است که طبق آمار شورای اروپا، میزان خودکشی زندانیان در زندان های فرانسه تقریبا دو برابر کشورهای دیگر اروپایی است. خفگی، اوردوز با دارو، بلعیدن چیزهای خطرناک و زدن رگ دست روشهایی است که عموما برای خودکشی در زندان استفاده می شود.

بیشتر بخوانید:

حد نصاب تعیین شده هفتاد هزار نفری در بازداشتگاه هایی که تنها برای پذیرش شصت هزار نفر طراحی شده برای نخستین بار در ماه آوریل شکسته شد. دولت برای مقابله با ازدحام بیش از حد زندانیان در فضای محدود بازداشتگاه ها وعده داده تا پایان دوره پنج ساله هفت هزار زندان جدید به این مجموعه اضافه کند.

بازنگری در احکام قضایی یکی دیگر از راه کارهایی است که دولت فرانسه برای کاهش تعداد زندانیان بر روی آن کار می کند.

شمار بالا و خارج از استاندارد زندانیان در فرانسه بیش از هر چیز ناشی از تعداد بسیار زیاد افرادی است که مدتی طولانی را پیش از محاکمه پشت میله های زندان سر می کنند. این افراد طبق آمار اعلام شده نزدیک به یک سوم افراد دربند را تشکیل می دهند.

در این گزارش همچنین آمده است که ۳.۸ درصد از زندانیان در فرانسه (۳ هزار و ۱۰۴ نفر) را زنان تشکیل می دهند. یک درصد از جمعیت زندانیان این کشور را نیز افراد زیر سن قانونی به خود اختصاص داده اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سارق سینما دوست فرانسوی ۳ ماه پس از فرار از زندان دستگیر شد

درخواست ۱۸ ماه زندان برای قربانی دروغین حملات تروریستی پاریس

آمار بالای خودکشی زندانیان در فرانسه