Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اختلال در زندگی مردم پرتغال به دلیل هجوم گردشگران و افزایش اجاره‌بها

اختلال در زندگی مردم پرتغال به دلیل هجوم گردشگران و افزایش اجاره‌بها
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک انجمن پرتغالی سعی دارد با اعیان‌سازی محله‌ها، فرآیندی که از طریق نوسازی محله‌ها و راندن افراد کم‌بضاعت از محله انجام می‌شود، مقابله کند.

آگهی

ساکنان شهرهای لیسبون و پورتو در پرتغال نسبت به افزایش میزان گردشگران در شهرهای خود اعتراض کردند.

براساس آمار، نسبت میزان گردشگران در این شهرها به جمعیت ساکن آنها بسیار بیشتر از دیگر شهرهای توریستی مانند لندن و بارسلونا است.

شهروندان پرتغالی اهل لیسبون و پورتو معتقدند افزایش تعداد گردشگران در این شهرها سبب شده که زندگی آنان مختل شود. به عنوان مثال افزایش ۲۰ درصدی اجاره‌بها در این شهرها باعث شده که بسیاری از محلی‌ها مجبور به ترک محله خود شوند و به مکان‌های ارزان قیمت نقل مکان کنند.

پائولا مگالهز، یکی از ساکن پورتو به یورونیوز گفت: «گردشگران همه چیز را از ما می‌گیرند. همه چیز را نه فقط از ما بلکه از پورتو و از بچه‌هایمان می‌گیرند. ما چکار می‌توانیم کنیم؟ نمی‌دانم چرا یک گردشگر که تنها پنج روز می‌آید، از من و فرزندانم که رسم و رسومات پورتو را حفظ می‌کنیم ارزش بیشتری دارد.»

خبرنامه یورونیوز را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید

پائولا همراه با شریک زندگی و فرزندانش در یک آپارتمان درشهر  پورتو زندگی می‌کرد. زمانی که صاحبخانه از آنها تقاضای افزایش ۲۵ درصدی اجاره‌بها را کرد، آنها مجبور شدند به منزل والدین پائولا نقل مکان کنند، خانه‌ای که یک اتاق خواب و یک اتاق نشمین دارد و برای زندگی ۷ نفر مناسب نیست.

خانوم مگالهز در ادامه گفت: «اگر این حباب مسکن نترکد چه خواهد شد؟ من با درآمد ۵۸۵ یورو توانایی پرداخت اجاره ۶۰۰ یورویی را ندارم. چگونه با سه کودک خانه والدینم را ترک کرده و به مکان جدیدی نقل مکان کنم؟»

والدین پائولا نیز در خطر مشابهی قرار دارند و ممکن است مجبور به ترک خانه خود شوند. به همین علت وی برای مقابله با این وضعیت به یک انجمن پیوسته که کار آن مقابله با «اعیان‌سازی محله‌ها (Gentrification)» است، فرآیندی که از طریق نوسازی محله‌ها و راندن افراد کم‌بضاعت از محله انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید:حباب افزایش قیمت مسکن در اروپا

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتصاب رانندگان کامیون‌های سوخت‌رسانی، پرتغال را به بحران کشاند

سیر صعودی قیمت‌ها در ایران

راه پرفراز و نشیب همگرایی اقتصادی در اروپا