Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

متهمان پرونده اسکریپال: سفر به بریتانیا تفریحی بود

متهمان پرونده اسکریپال: سفر به بریتانیا تفریحی بود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

متهمان پرونده اسکریپال خود را «قربانی همزمانی عجیب دو اتفاق» خواندند و گفتند آن‌ها شاید از نزدیکی خانه قربانی رد شده باشند اما این اتفاق کملا تصادفی بوده است چون آن‌ها نمی‌دانستند که خانه او کجا واقع شده است.

آگهی

متهمان پرونده مسمومیت سرگئی اسکریپال روز پنج‌شنبه ۱۳ سپتامبر (۲۲ شهریور) در تلویزیون ملی روسیه، دست داشتن در ماجرای مسمومیت این جاسوس سابق روس را رد کردند و همزمانی این ماجرا با سفر خود به سالزبری را «اتفاقی» خواندند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روز گذشته گفته بود که روسیه هویت اصلی افرادی را که توسط بریتانیا در ارتباط با پرونده اسکریپال متهم شده‌اند شناسایی کرده است.

رییس جمهوری روسیه، «الکساندر پتروف» و «روسلاین بوشیروف» را «شهروندانی عادی و بدون پیشینه خاص یا جنایی» توصیف کرده و از آنان خواسته بود تا «داوطلبانه ماجرای خود را برای دنیا تعریف کنند.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

دو متهم پرونده مسومیت سرگئی اسکریپال که برای اولین بار در انظار عمومی و در تلویزیون دولتی حاضر می شدند اعلام کردند که سفر آنها به سالزبری (محل مسموم شدن جاسوس سابق روس و دخترش) به منظور دیدن کلیسای جامع مشهور این شهر بوده است.

الکساندر پتروف تصریح کرد: «دوستان ما مدت‌ها بود که به ما می‌گفتند باید از این شهر زیبا دیدن کنید.»

مظنون دیگر این پرونده، روسلاین بوشیروف اظهار داشت: «ما می‌خواستیم حتما از ساعت معروف کلیسای سالزبری دیدن کنیم.»

متهمان پرونده اسکریپال خود را «قربانی همزمانی عجیب دو اتفاق» خواندند و گفتند آن‌ها شاید از نزدیکی خانه قربانی رد شده باشند اما این اتفاق کملا تصادفی بوده است چون آن‌ها نمی‌دانستند که خانه او کجا واقع شده است.

این دو مظنون که می‌گویند شغلشان مربوط به تغذیه ورزشی است در توضیح کوتاه بودن سفرشان به سالزبری گفتند: «به خاطر بارش برف سفر را کوتاه کردیم و تصمیم گرفتیم که روز بعد بازگردیم.»

پس از پخش شدن توضیحات تلویزیونی دو مظنون روسی، بریتانیا اعلام کرد این دو نفر «ماموران سرویس اطلاعاتی روسیه» هستند که در مسموم کردن سرگئی اسکریپال و دخترش نقش داشتند و «این مصاحبه تلویزیونی مثال دیگری از تلاش‌های روسیه برای دروغ‌پراکنی و ایجاد سردرگمی است.»

رویترز
تصاویر متهمان پرونده اسکریپال منتشر شده توسط پلیس بریتانیارویترز

هفته گذشته ترزا می، نخست وزیر بریتانیا از صدور قرار بازداشت برای دو مظنون روس به اتهام سوءقصد به جان سرگئی اسکریپال، جاسوس سابق خبر داد و اعلام کرد این دو نفر «افسران سرویس‌های اطلاعاتی ارتش روسیه» هستند.

پیکر نیمه جان سرگئی اسکریپال، سرهنگ پیشین سرویس اطلاعات نظامی روسیه و جاسوس دوجانبه این کشور ماه مارس گذشته به همراه یولیا، دختر ۳۳ ساله‌اش در حالی که هر دو در کما بودند روی نیمکتی در پارک شهر سالزبری در جنوب انگلستان پیدا شد.

وزیر کشور بریتانیا روز گذشته اعلام کرد حکم بازداشت این دو متهم در اروپا صادر شده است و در صورتی‌ که این دو به خارج از روسیه و به اروپا سفر کنند، دستگیر خواهند شد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مأمور ویژهٔ پروندهٔ «اسکریپال» رئیس جدید ام‌آی‌فایو بریتانیا شد

پرونده مسمومیت اسکریپال؛ ترامپ تحریم‌های تازه‌ای را علیه روسیه وضع کرد

بریتانیا؛ صدور حکم بازداشت دو مظنون روس در ارتباط با ترور سرگئی اسکریپال با گاز اعصاب