Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بریتانیا؛ صدور حکم بازداشت دو مظنون روس در ارتباط با ترور سرگئی اسکریپال با گاز اعصاب

بریتانیا؛ صدور حکم بازداشت دو مظنون روس در ارتباط با ترور سرگئی اسکریپال با گاز اعصاب
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس سرویس قانونی دادستانی بریتانیا درباره استرداد این مظنونان می‌گوید: «ما برای استرداد این افراد به روسیه درخواستی نخواهیم دادزیرا قانون اساسی این کشور اجازه مسترد کردن شهروندان خود را نمی‌دهد.»

آگهی

دادستانی بریتانیا روز چهارشنبه از شناسایی دو مظنون روس که سعی در قتل سرگئی اسکریپال، جاسوس سابق روسیه و دخترش توسط عامل اعصاب نوویچوک را داشتند خبر داد.

مقامات قضایی بریتانیا اعلام کرده‌اند که حکم بازداشت دو مظنون روس با نام‌های «الکساندر پتروف» و «پروسلاین بوشیروف» در محدوده اتحادیه اروپا صادر شده است. پلیس این کشور نیز تصاویر این دو فرد تحت تعقیب را منتشر کرده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

رویترز
تصاویر دوربین مدار بسته از دو مظنون ترور سرگئی اسکریپال با نام‌های الکساندر پتروف و پروسلاین بوشیروفرویترز

سرگئی اسکریپال، سرهنگ سابق سازمان اطلاعات نظامی روسیه که هویت ده‌ها تن از جاسوسان این کشور را به ام‌-آی-۶، سرویس اطلاعاتی مخفی بریتانیا تحویل داده بود، چهارم مارس سال جاری در سالزبری بریتانیا به همراه دخترش یولیا توسط «عامل اعصاب» ترور شد.

بریتانیا، کرملین را به دست داشتن در این ترور متهم و اعلام کرد که عامل اعصاب استفاده شده در این ترور، گاز نوویچوک بوده که در دهه ۷۹ و ۸۰ میلادی توسط ارتش اتحاد جماهیر شوروی تولید شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

سو همینگ، رئیس سرویس قانونی دادستانی بریتانیا درباره استرداد این مظنونان گفت: «ما برای استرداد این افراد به روسیه درخواستی نخواهیم داد زیرا قانون اساسی این کشور اجازه مسترد کردن شهروندان خود را نمی‌دهد.»

نیل باسو، رئیس بخش ضد تروریسم پلیس بریتانیا نیز اعلام کرد که این دو مظنون با نام‌های مستعار سفر کرده‌ و از کشور خارج شده‌اند اما پاسپورت روسی و حدود ۴۰ سال سن دارند.

وی همچنین افزود که آثار عامل اعصاب نوویچوک در اتاق هتلی که این دو مظنون از دوم تا چهارم مارس در آن ساکن بودن، پیدا شده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مسمویت دو شهروند بریتانیا با گاز نوویچوک در آمزبری