سی هزار نفر از بمباران ادلب گریختند

Access to the comments نظرها
نگارش از مسعود سالاری
اردوگاه آوارگان جنگی در ادلب
اردوگاه آوارگان جنگی در ادلب   -  Copyright  رویترز

با آغاز نبرد ارتش سوریه برای بازپس‌گیری ادلب، بیش از ۳۰ هزار شهروند از این شهر خارج شدند.

یک مقام رسمی سازمان ملل متحد روز دوشنبه ۱۹ شهریور اعلام کرد از زمان آغاز بمباران ادلب مردم این شهر در تلاش برای نجات جان خود هستند. دیوید سوانسون، سخنگوی دفتر هماهنگی امور بشردوستانه دفتر سازمان ملل در آمریکا به خبرگزاری رویترز گفت: «تا روز ۹ سپتامبر (۱۸ شهریور) ۳۰ هزار و ۵۴۲ نفر از شهر ادلب خارج شده و در مناطق دیگر استان ادلب ساکن شده‌اند.»

ادلب هم اکنون در کنترل نیروهای شورشی است و ارتش سوریه تلاش دارد تا این آخرین سنگر شبه نظامیان مخالف بشار اسد را باز پس بگیرد.

بیشتر بخوانید:

به گفته آقای سوانسون، حملات موشکی و خمپاره‌ای ارتش سوریه از روز جمعه گذشته تا کنون به ویژه در مناطق روستایی شمال حما و جنوب ادلب افزایش یافته است.

دیوید سواسون همچنین تصریح کرد که ۴۷ درصد آوارگان ادلب به اردوگاه‌های پناهندگان مراجعه کرده، ۲۹ درصد آنها نزد بستگان‌شان رفته و ۱۰ درصد دیگر در مناطق امن خانه دیگری اجاره کرده‌اند.

رژیم بشار اسد از مدت‌ها پیش در تدارک حمله‌ای گسترده به شورشیان در ادلب و مناطق دیگری در شمال غرب سوریه با پشتیبانی روسیه و ایران بوده است. حدود ۳ میلیون نفر در مناطق زیر کنترل شورشیان زندگی می‌کنند که بیشتر آنها در استان ادلب و بخش‌های کوچک دیگری در استان‌های لاذقیه، حما و حلب زندگی می‌کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید