ایران: انتقال موشک بالستیک به عراق دروغ است

ایران: انتقال موشک بالستیک به عراق دروغ است
Copyright خبرگزاری ایرنا
Copyright خبرگزاری ایرنا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سخنگوی وزارت خارجه ایران: این اخبار با هدف ایجاد هراس نزد کشورهای منطقه و در ادامۀ سیاست‌های ایران‌هراسی و ایران‌گریزی مطرح شده است.

آگهی

ایران روز شنبه گزارش رویترز مبنی بر انتقال موشک به عراق را رد کرد و آن را دروغ خواند. تهران اعلام کرد که این گزارش با هدف آسیب رساندن به روابط میان ایران و همسایگانش تهیه شده است.

بنا بر گزارش ایرنا بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت: «آن چه توسط برخی کانون‌های شناخته شده و برخی رسانه‌ها تحت عنوان انتقال موشک‌های ایرانی به عراق مطرح و منتشر شده است، سخن و کلامی بی‌ربط و از اساس دروغ است.»

او افزود: «این اخبار صرفا با هدف ایجاد هراس نزد کشورهای منطقه و در ادامۀ سیاست‌های ایران‌هراسی و ایران‌گریزی مطرح شده است؛ اخباری کاملا کذب و مضحک که هدفی جز تحت تاثیر قرار دادن روابط خارجی ایران، بخصوص روابط با همسایگان را در بر ندارد.»

یک روز پیش از این خبرگزاری رویترز به نقل از سه مقام رسمی ایران، دو مقام اطلاعاتی عراق و دو منبع اطلاعاتی غربی اعلام کرده بود که ایران به متحدان شیعۀ خود در عراق موشکهای بالستیک داده و در حال افزایش ظرفیتها برای توسعۀ برنامۀ موشکی خود در عراق است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه: فعالیت‌های موشکی ایران مطابق با قطعنامه سازمان ملل نیست

خزانه‌داری آمریکا دو ایرانی را به دلیل حمایت مالی از طالبان تحریم کرد

نخستین جلسه پارلمان عراق؛ تلاش دو گروه رقیب برای کسب اکثریت پارلمانی و تشکیل دولت