Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

رهبران اروپا تعطیلات خود را کجا می‌گذرانند؟

رهبران اروپا تعطیلات خود را کجا می‌گذرانند؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«صدر اعظم کجا غیبش زده؟ رفته به اقامتگاه تابستانی پیش مادر ۹۰ ساله‌اش؟ آیا ازدواجش به مشکل برخورده؟ رفته درمانگاه یا مأموریت ویژه؟»

آگهی

همزمان با فرا رسیدن فصل تعطیلات رهبران اروپا هم مانند شهروندان عادی چند روزی از دنیای پر شر و شور سیاست فاصله گرفتند و هر کدام راهی گوشه‌ای از این قاره شدند تا نفسی تازه کنند.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پیش به سوی کنسرت راک با هواپیمای نخست‌وزیری

پدرو سانچز، نخست‌وزیر جدید اسپانیا مقصد تعطیلات خود را تا حدود زیادی پنهان نگه داشت. نخست‌وزیران اسپانیا به شکل سنتی برای تعطیلات به کاخ «لاس ماریس‌میاس» در قلب باغ‌های ملی دونانا در این کشور می‌روند.

ماه گذشته آقای سانچز که هواپیمای ویژه نخست‌وزیری را برداشت و از کاستلون تا مادرید را پرواز کرد تا در فستیوال بین‌المللی Benicàssim به تماشای اجرای گروه راک محبوبش یعنی The Killers برود؛ ماجرایی که احزاب مخالف وی را در مجلس این کشور به انتقاد واداشت.

پدرو سانچز به همراه همسرش پیش از شام دوستانه با آنگلا مرکل در اسپانیا. عکس از رویترز

خانم صدراعظم کجاست؟‌

آنگلا مرکل،‌ صدراعظم آلمان ده سال است که هر تابستان برای گذراندن تعطیات ماه ژوئیه با شوهرش یواکیم سوئر راهی کوه‌پایه های آلپ در ایتالیا می‌شود. اما بعد از چالش‌های سیاسی بسیار در ائتلاف درون حزبی وی بر سر مسأله مهاجران خبرنگاران می‌گویند سفر امسال وی به مقصد همیشگی لغو شده است.

روزنامه‌های محلی پرسیدند: «صدر اعظم کجا غیبش زده؟ رفته به اقامتگاه تابستانی پیش مادر ۹۰ ساله‌اش؟ آیا ازدواجش به مشکل برخورده؟ رفته درمانگاه یا شاید هم مأموریتی ویژه؟»

به نوشته یک روزنامه آلمانی شوهر خانم مرکل در تعطیلات امسال به دیدار پسری رفته که از ازدواج قبلی‌اش دارد.

سخنگوی دفتر خانم مرکل که درباره مکان تعطیلات صدراعظم خبری درز نداده، به خبرنگاران گفت: «بر پایه اصول، هیچگونه اطلاعاتی درباره برنامه‌های خصوصی صدراعظم نمی‌دهیم.»

آنگلا مرکل به همراه همسرش هنگام قدم زدن در ناپل ایتالیا در تعطیلات عید پاک. عکس از رویترز

بریتانیا و فرانسه؛ ترکیب کار و تفریح

اما خانم مرکل تنها رهبر اروپایی نبوده که سفر معمولش را لغو کرده، چراکه ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا هم تعطیلاتش در ایتالیا را زودتر از معمول تمام کرد تا به دیدار امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه برود.

خانم می امیدوار است حمایت رئیس‌جمهوری جوان فرانسه را برای چگونگی اجرای برکسیت جلب کند. ترزا می، نخستین رهبر اروپایی است که هنگام تعطیلات آقای ماکرون در جنوب فرانسه به دیدار او رفته و عکسی او را به همراه ماکرون و همسرش در حال خندیدن نشان می‌دهد.

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا و همسرش هنگام قدم زدن در شهری در شمال ایتالیا.

امانوئل ماکرون و همسرش بریژwhere eu leaders went this summer to pass their holiday یت راهی مقصد سنتی رئیسان جمهوری فرانسه در جنوب این کشور شدند؛ یعنی جزیره «فور دو برگانسون» در مدیترانه.

پرواز یک پهپاد بر فراز ویلای تفریحی، حین دیدار ترزا می و امانوئل ماکرون کمی دردسرساز شد؛ بخصوص که چندی پیش نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا از یک حمله پهپادی جان سالم به در برد.

سرانجام همه چیز به خیر و خوبی تمام شد و دولت فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «کل برنامه تعطیلات رئیس‌جمهور خصوصی و غیررسمی است.»

امانوئل ماکرون به همراه همسرش در کنار ترزا می در جنوب فرانسه. عکس از رویترز

کوزه‌گری که از کوزه شکسته آب می‌خورد

گرچه شماری از رهبران دیگر کشورهای اروپایی هر سال برای تعطیلات راهی ایتالیا می‌شوند اما امسال مقامات ایتالیایی خودشان تعطیلاتی خانگی را سپری کردند.

سرجیو ماتارلا، چند روزی را در جزیره زیبای ساردنیا در جنوب ایتالیا گذراند و همچنین رسانه‌های ایتالیا می‌گویند جوزپه کنته، نخست‌وزیر و ماریا کاستلاتی، رئیس سنای این کشور نیز تعطیلاتشان را در داخل ایتالیا سپری کرده‌اند.

ماتئو سالوینی، معاون نخست‌وزیر ایتالیا و رهبر راستگرای حزب لیگا هم امسال تابستان در ایتالیا بود. جزیره مایورکای اسپانیا اعلام کرده بود که به خاطر سیاست‌های وی درباره مهاجران، این جزیره (برای تعطیلات) پذیرای او نیست. سالوینی هم در پاسخ روی فیس‌بوکش نوشت: «مایورکا پذیرای من نیست! مهم نیست، من تعطیلاتم را در ایتالیا می‌گذرانم.»

ماتئو سالوینی هم مانند دیگر رهبران ایتالیا تعطیلات امسال در کشور خود گذراند. عکس از رویترز

ایتالیا در ماه‌های گذشته بندرهای خود را به روی کشتی‌های نجات‌دهنده مهاجران در خاورمیانه بست و اعلام کرد دیگر پذیرای این مهاجران نیست. اسپانیا از آن پس شمار بسیاری از این پناهندگان را در خاک خود پذیرفته است.

بیشتر بخوانید:آخرین تصاویر از تعطیلات باراک اوباما

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اروپایی‌ها تعطیلات خود را کجا می گذرانند؟

آخرین تصاویر از تعطیلات باراک اوباما

پاپ فرانسیس از دگرباشان جنسی عذرخواهی کرد