Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اروپایی‌ها تعطیلات خود را کجا می گذرانند؟

اروپایی‌ها تعطیلات خود را کجا می گذرانند؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در روزهای بلند و گرم فصل تابستان مهمترین سوالی که اروپایی‌ها از خود می پرسند این است: تعطیلات به کجا برویم؟

اروپایی‌ها علاقه زیادی به مسافرت دارند. آمار سال ۲۰۱۵ میلادی نشان می دهد که در میان کشورهای اروپایی فنلاندی‌ها بیش از سایرین به سفر می روند. هر شهروند فنلاند به طور میانگین در سال ۷ سفر غیر کاری انجام می دهد و حداقل یک شب در مقصد اقامت دارد. سوئدی‌ها هم اهل سفرند و سرانه مسافرت در این کشور بیش از ۴ سفر در سال است. هر فرانسوی و لوکزامبورگی نیز ۳ سفر در سال انجام می دهد. در مقابل بلغارستان کمترین میزان مسافرت را دارد و اهالی این کشور ۰.۴ سفر در سال انجام می دهند.

لوکزامبورگی ها ۹۹ درصد سفرهایشان را خارج از کشور می گذرانند. ۸۹ درصد بلژیکی ها هم ترجیح می دهند به خارج از مرزهای کشور خود سفر کنند. در مقابل ۸۹ درصد یونانی‌ها و ۸۲ درصد فرانسوی‌ها در داخل کشورشان به سفر می روند.

دو قاره آسیا و آمریکا نخستین مقصد گردشگری اروپایی‌ها در خارج از مرزهای اروپا به حساب می آیند. در این میان ایالات متحده و ترکیه کشورهای مورد علاقه اروپایی هستند. در داخل اتحادیه اروپا فرانسه، اسپانیا و آلمان سه مقصد اول گردشگران اروپایی هستند.

با اینکه اغلب گردشگران، کشورهای مختلف را برای سفر انتخاب می کنند اما برخی از اروپایی‌ها معمولا ترجیح می دهند تنها به یک یا چند کشور مشخص سفر کنند. به عنوان مثال شهروندان اسلونی به کرواسی علاقمندند و نیمی از سفرهای خود را به این کشور انجام می دهند. ۲۴ درصد از بلژیکی ها و ۱۸ درصد از لوکزامبورگی‌ها هم معمولا به فرانسه سفر می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

۲۸ درصد اروپایی‌ها در سال گذشته بضاعت مالی رفتن به تعطیلات را نداشتند

رهبران اروپا تعطیلات خود را کجا می‌گذرانند؟

تعرفه خروج از ایران؛ «تلاش خود را برای اصلاح ارقام به کار خواهیم بست»