Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

قحطی در کره شمالی؛ کودکان از گرسنگی می‌میرند

قحطی در کره شمالی؛ کودکان از گرسنگی می‌میرند
Copyright عکس: رویترز
Copyright عکس: رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خسارت گرمای بی‌سابقه هوا به محصولات زراعی کشاورزان کره شمالی از جمله برنج و ذرت، این کشور را در آستانه وقوع یک فاجعه انسانی قرار داد.

آگهی

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر نسبت به بروز فاجعه انسانی در کره شمالی هشدار دادند.

خسارت گرمای بی‌سابقه هوا به محصولات زراعی کشاورزان کره شمالی از جمله برنج و ذرت، این کشور را در آستانه وقوع یک فاجعه انسانی قرار داده است.

قحطی مواد غذایی در کره شمالی موجبات تلف شدن بسیاری از کودکان کره‌ای را بر اثر گرسنگی و فقر غذایی فراهم کرده است.

در حالی که تحت تاثیر موج بی‌سابقه گرما نهادهای بین‌المللی نسبت به ابعاد فجایع انسانی ناشی از خسارت‌های وارده به کشاورزی کره شمالی ابراز نگرانی می‌کنند، کیم جونگ اون، رهبر این کشور با برگزاری دیدارهای نمایشی از صنایع غذایی کشورش قصد دارد اوضاع را آرام و رو بهبود نشان دهد.

عکس: رویترز
بازدید رهبر کره شمالی از صنایع غذایی این کشورعکس: رویترز

پیشتر یک مقام بلندپایه سازمان ملل متحد پس از بازدید از کره شمالی اعلام کرده بود که «شواهد آشکاری از نیاز به کمک بشردوستانه» در این کشور موجود است.

به گفته مارک لوکاک، مدیر کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد، بیش از نیمی از کودکان مناطق روستایی به آب آشامیدنی سالم دسترسی ندارند و منابع آب‌ در مناطقی که ما از آن بازدید کردیم آلوده است.

بنا بر اعلام سازمان ملل متحد بیش از ۴۰ درصد از جمعیت کره شمالی یعنی حدود ۱۰ میلیون نفر در این کشور نیازمند کمک‌های بشردوستانه هستند.

بیشتر بخوانید:

کیم جونگ اون، رهبر کره‌ شمالی سه ماه پیش با عقب‌نشینی نسبت به مواضع پیشین خود اعلام کرد که سلاح هسته‌ای به دردسرش نمی ارزد؛ توسعه اقتصادی مهم‌تر است. براین اساس او آمادگی خود را برای پایان دادن به آزمایش‌های هسته‌ای این کشور و حصول توافق ترک مخاصمه با آمریکا اعلام کرد.

کره شمالی با ورود به پروسه تولید سلاح هسته‌ای و توسعه آزمایش‌های موشکی تحت تحریم‌های سازمان ملل متحد و آمریکا قرار گرفته است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رهبر کره شمالی خواستار دیدار دوباره با رئیس جمهوری آمریکا شد

معاون فورد، نماینده ویژه آمریکا در امور کره‌شمالی شد

خواهر رهبر کره شمالی: سئول بهای سنگینی برای «بازی کثیف» اعلامیه‌ها خواهد پرداخت