شلیک ده‌ها راکت از غزه به اسرائیل چند مجروح بر جای گذاشت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
شلیک راکت از غزه به منطقه سدروت اسرائیل
شلیک راکت از غزه به منطقه سدروت اسرائیل   -  Copyright  رویترز

ارتش اسرائیل اعلام کرد روز چهارشنبه ۷۰ راکت از نوار غزه به سوی اسرائیل شلیک شده است. به گزارش رسانه‌های محلی بر اثر برخورد چهار موشک به منطقه سدروت در نزدیکی نوار غزه، دست‌کم ۶ نفر مجروح شدند.

سایت خبری آی‌۲۴ اسرائیل به نقل از ارتش این کشور گزارش کرد بیشتر راکت‌های شلیک شده در زمین‌های بایر فرود آمده اند. دو راکت اما در یک منطقه مسکونی منفجر شده‌اند. ارتش اسرائیل حدود نیمه شب به وقت اروپای مرکزی اعلام کرد سامانه دفاعی گنبد آهنین ۱۱ راکت را رهگیری کرده است.

شلیک ده‌ها راکت از غزه به سوی اسرائیل یک روز پس از قتل دو عضو گردان‌های عز‌الدین قسام (شاخه نظامی جنبش حماس) در جریان درگیری با سربازان ارتش اسرائیل روی داد. رهبران حماس روز گذشته اسرائیل را به پرداخت بهای سنگین تهدید کرده بودند.

بیشتر بخوانید:

ارتش اسرائیل می‌گوید در پاسخ به شلیک راکت از نوار غزه، چندین پایگاه حماس در این منطقه را هدف قرار داده است. رسانه‌های اسرائیلی از ۱۲ حمله هوایی به غزه خبر می‌دهند. همزمان شبکه خبری المیادین از انتقال دست‌کم سه زخمی حملات به شمال‌غربی غزه به بیمارستانی در این منطقه خبر داده است.

در روزهای گذشته اخباری مبنی بر لازم‌الاجرا شدن یک توافق آتش‌بس میان حماس و اسرائیل در پایان ماه جاری میلادی منتشر شده بود. به نظر می‌رسد ادامه تنش‌ها میان دو طرف، امکان برقراری چنین آتش‌بسی را با مشکل مواجه می‌کند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید