Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نامه روحانی به لاریجانی: سوال مجلس از من نه قانونی است، نه زمانش است، اما می‌آیم

نامه روحانی به لاریجانی: سوال مجلس از من نه قانونی است، نه زمانش است، اما می‌آیم
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئيس جمهوری ایران در نامه‌ای به رئيس مجلس می‌گوید سوال نمایندگان از او قانونی نیست و در زمان مناسبی هم طرح نشده است، اما برای جلوگیری از اختلاف میان قوا به مجلس خواهد رفت.

آگهی

حسن روحانی روز یکشنبه در پاسخ به اعلام وصول سوال از رئیس جمهوری از سوی مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به علی لاریجانی گفت که برای پاسخ به سوال نمایندگان در زمان مقرر به مجلس خواهد رفت.

آقای روحانی در این نامه که روز یکشنبه ۱۴ مرداد ارسال شده، می‌نویسد: «درست در سالروز تحلیف رئیس جمهوری دوره دوازدهم، سؤال تعدادی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی واصل گردید. بی تردید سؤال از رئیس جمهور کشور با مراعات حداقل دو نکته می تواند مبارک باشد.»

حسن روحانی با اشاره به اینکه این دو نکته یکی «بودن در چارچوب قانون اساسی» و دیگری «طرح در زمان و شرایط مناسب کشور» است می‌افزاید: «متاسفانه هیچکدام از این دو حاصل نشده است. اما برای جلوگیری از هر نوع اختلاف بین قوا و احترام به مجلس شورای اسلامی انشاء الله در فرصت مقرر به مجلس خواهم آمد و به سوالات پاسخ خواهم داد.»

بیشتر بخوانید:

رئیس جمهوری ایران همچنین در بخش پایانی نامه حضورش در مجلس را «فرصت» خواند و گفت: «البته این امر می‌تواند فرصت خوبی باشد تا برخی از حقایق را برای مردم عزیز کشورم بازگو نمایم که آنها صاحب واقعی کشورند و مشروعیت من و شما نیز از آراء آنها است.»

گفتنی است رئیس مجلس ایران روز چهارشنبه ۱۰ مرداد با امضای ۸۰ نماینده طرح سوال از رئيس جمهور را اعلام وصول کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روحانی: قانون اساسی می‌تواند بازنگری شود

ترامپ در پاسخ به روحانی: دیگر هرگز آمریکا را تهدید نکن

روحانی خطاب به ترامپ: با دم شیر بازی نکن