Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

معاون پارلمانی روحانی: سوال مجلس از رئیس‌جمهور خلاف قانون اساسی است

معاون پارلمانی روحانی: سوال مجلس از رئیس‌جمهور خلاف قانون اساسی است
Copyright Mahdi Sigari /YPA
Copyright Mahdi Sigari /YPA
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور ایران، روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران طرح سوال مجلس از حسن روحانی را خلاف قانون اساسی و به منظور «اهداف سیاسی» دانسته است.

آگهی

حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور ایران، روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران طرح سوال مجلس از حسن روحانی را خلاف قانون اساسی و به منظور «اهداف سیاسی» دانست.

به گزارش ایرنا، او در پایان جلسه هیات دولت گفت: « سوال از رئیس جمهوری از حد نصاب افتاده بود، منتهی رفتند ۲۰ نفر را که جزو سوال کنندگان بودند و از سوال خودشان اعلام انصراف داده بودند آوردند که آنها را وادار کردند بیایید مجددا سوال کنید که این قابل قبول نیست. کسی که از سوال خود انصراف داده است، مجددا انصراف از انصراف در هیچ جای قانون پیش بینی نشده است.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پیشتر علی لاریجانی، رئیس‌ مجلس، در جلسه صبح چهارشنبه ۱۰ مرداد طرح سوال از رئیس‌جمهور را «اعلام وصول» کرده بود. به گفته او ۸۰ تن این طرح را امضا کرده‌اند که این تعداد از کف حدنصاب طرح پرسش در صحن علنی بیشتر است.

آقای لاریجانی پنج محور سوال از رییس جمهوری را «عدم موفقیت دولت در کنترل قاچاق کالا و ارز، استمرار تحریم‌های بانکی، عدم اقدام شایسته دولت درکاهش نرخ بیکاری، رکود اقتصادی شدید چندین ساله، افزایش شتابان نرخ ارزهای خارجی و کاهش شدید ارزش پول ملی» اعلام کرده است.

سوال از رئیس‌جمهور پیشتر به کمیسیون اقتصادی ارجاع شده بود که با قانع نشدن نمایندگان پس از یک هفته بحث، سوال به صحن علنی فرستاده شد.

بیشتر بخوانید:

مطابق ماده ۲۱۲ آیین‌نامه داخلی مجلس ایران حسن روحانی موظف است در مدت یک ماه در مجلس حضور یابد و به سوال نمایندگان پاسخ دهد.

همزمان طرح استیضاح علی ربیعی، وزیر کار، نیز روز چهارشنبه اعلام وصول شده است. طبق آئین‌نامه داخلی مجلس وزیر کار ۱۰ روز زمان دارد تا برای پاسخ در مجلس حضور یابد.

آقای ربیعی در اسفندماه سال گذشته نیز استیضاح شده بود اما توانسته بود مجددا از مجلس رای اعتماد بگیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طرح استیضاح روحانی با تاکید بر ناکارآمدی برجام

نماینده مجلس: جمع آوری امضا برای طرح عدم کفایت رئیس جمهور هفته بعد شروع می‌شود

روسای سه قوه عوامل اعتراض اقتصادی و «سیاه‌نمایی» را تهدید کردند