Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

نماینده مجلس: جمع آوری امضا برای طرح عدم کفایت رئیس جمهور هفته بعد شروع می‌شود

نماینده مجلس: جمع آوری امضا برای طرح عدم کفایت رئیس جمهور هفته بعد شروع می‌شود
Copyright 
نگارش از Ilia Nick
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«آگاه هستیم که با جنگ اقتصادی علیه کشور روبروییم اما برخی ناکارآمدی‌های بخش اقتصادی دولت نیز در این زمینه تأثیر جدی داشته است.»

آگهی

حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده شاهین‌شهر و عضو «فراکسیون ولایی» در مجلس در گفتگو با خبرنگار «اعتمادآنلاین» گفت جمع‌آوری امضا پیرامون طرح عدم کفایت رئيس جمهور هفته آینده در مجلس آغاز خواهد شد.

نمایندگان مجلس ایران همچنین دیروز از حسن روحانی، رئیس‌ جمهوری ایران خواستند با توجه به شرایط اقتصادی کنونی و برای کاهش فشار معیشتی بر مردم کشور کابینه دولت را ترمیم کند.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در بیانیه ۱۸۷ نماینده مجلس ایران آمده بود با توجه به نظر رهبر ایران «حمایت از دولت برای فائق آمدن بر چالش‌های اقتصادی کشور لازم و ضروری است و آگاه هستیم که با جنگ اقتصادی علیه کشور روبروییم اما برخی ناکارآمدی‌های بخش اقتصادی دولت نیز در این زمینه تأثیر جدی داشته است.»

حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده شاهین‌شهر در پی جمع آوری امضا برای طرح عدم کفایت رئیس‌جمهور است.

از نظر این نمایندگان «عملکرد نامناسب مدیران ارشد اقتصادی» در سالهای اخیر موجب «بی‌اعتمادی روزافزون مردم» به تصمیمات و سیاست‌های ابلاغی در بخش اقتصادی کشور شده و این امر «بازنگری در تیم اقتصادی دولت» را اجتناب ناپذیر می‌کند.

پیش از این روسای کمیسیون اقتصادی و کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ایران از حسن روحانی خواسته بودند در «وضعیت نابسامان» کنونی که تیم اقتصادی وی برای حل و فصل آن «آمادگی یا توان لازم را ندارد» از نیروهای «کارآمد، جوان و چابک» استفاده کند.

این در حالی است که محمود واعظی سردفتر ریاست جمهوری ایران با اعلام اینکه کابینه کنونی حاصل انتخاب نیروها در زمان و شرایط متفاوتی بوده است گفت احتمال دارد آقای روحانی در شرایط کنونی از نیروهای «جوان‌تر و با انرژی بیشتر» بهره بگیرد.

حسن روحانی در نشست قوه قضاییه. عکس از ایسنا.

حسن روحانی روز گذشته در همایش قوه قضایه گفت: «سیاه نمایی آینده و ترساندن مردم از آينده باعث ایجاد نگرانی و انتظارات تورمی شده است. مردم تحت هیچ شرایطی برای تأمین نیازمندی‌های ضروری و روزمره خود مشکل نخواهند داشت.»

اعتصاب‌ و اعتراض چند روز گذشته در بازارهای تهران و برخی شهرستان‌ها که عمدتا به دلیل افزایش چشمگیر نرخ ارز صورت گرفته، انتقاد و فشار زیادی را متوجه کابینه حسن روحانی کرده است.

به نظر می‌رسد هنوز اکثریت نمایندگان مجلس ایران در اتخاذ یک تصمیم مشخص در مورد ترمیم کابینه یا طرح عدم کفایت رئیس جمهور به یک نتیجه واحد نرسیده‌اند.

گرچه نهاد قانونگذاری در ایران اختیار آن را دارد که با استفاده از ابزارهای قانونی نسبت به اصلاحات مورد نیاز اقدام کند اما نمایندگان مجلس در بیانیه روز گذشته خود عنوان کردند که ترجیح می‌دهند حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور تغییر در تیم اقتصادی کابینه‌اش را آغاز کند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

معاون پارلمانی روحانی: سوال مجلس از رئیس‌جمهور خلاف قانون اساسی است

واعظی: ترامپ ۸ بار درخواست ملاقات با روحانی را مطرح کرده بود

گفتگوی نمایندگان مجلس با یورونیوز درباره اعتصاب بازاریان