Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

واعظی: ترامپ ۸ بار درخواست ملاقات با روحانی را مطرح کرده بود

واعظی: ترامپ ۸ بار درخواست ملاقات با روحانی را مطرح کرده بود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران می‌گوید که در زمان سفر حسن روحانی به نیویورک برای شرکت در نشست سازمان ملل متحد، دونالد ترامپ هشت بار درخواست ملاقات و گفت‌و گو با وی را با تیم ایرانی مطرح کرده بود.

آگهی

رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران می‌گوید که در زمان سفر حسن روحانی به نیویورک برای شرکت در نشست سازمان ملل متحد، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا هشت بار درخواست ملاقات و گفت‌و گو با وی را با تیم ایرانی مطرح کرده بود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، محمود واعظی، رئیس دفتر حسن روحانی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: «اینکه می گویند ایران به دنبال مذاکره با آمریکا می رود تا الان که غیر از این بوده است. وقتی آقای روحانی به مقر سازمان ملل رفت این آقای ترامپ بود که هشت بار درخواست گفت‌وگو با آقای روحانی را مطرح کرد ولی آقای روحانی این درخواست را قبول نکرد.»

بیشتر بخوانید: 

امکان تغییر وزرای کابینه حسن روحانی

محمود واعظی، در پاسخ به سوالی درباره امکان تغییر وزرای کابینه گفت که به دلیل خروج ایالات متحده از برجام و «جنگ روانی ایجاد شده برای مردم»، رئیس جمهوری ایران در حال بررسی برخی اسامی برای انجام تغییرات است.

رئیس دفتر حسن روحانی افزود: «نیازمند آن هستیم اعضای کابینه با شرایط جدید وضعیت را تنظیم کنند؛ رئیس‌جمهور برخی از اعضای کابینه را که در شرایط عادی انتخاب کردند بررسی می‌کنند تا برخی از تغییرات انجام شود. اسامی و تعداد تغییرات در دولت را شخص آقای رئیس جمهور اعلام خواهد کرد.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

به گزارش خبرگزاری فارس وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا این تغییرات در تیم اقتصادی دولت اعمال می‌شود گفت: «تغییر در تیم اقتصادی هم خواهد بود.»

محمود واعظی در بخشی دیگر از صحبت‌هایش درباره برنامه دولت برای خروج از وضعیت اقتصادی پس از تحریم‌ها گفت که پیش از اعلام تصمیم دونالد ترامپ برای خروج از برجام، به دستور حسن روحانی، گروهی با محوریت سازمان برنامه و بودجه «سه نقشه راه» را برای عبور از وضعیت‌های احتمالی طراحی کرده بودند که این برنامه‌ها به تدریج اعلام خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران: پوتین را واسطه پیام رسانی به ترامپ نکرده‌ایم

نماینده مجلس: جمع آوری امضا برای طرح عدم کفایت رئیس جمهور هفته بعد شروع می‌شود

واکنش باقری کنی به واگذاری مسئولیت پرونده هسته‌ای به شمخانی: چیزی به نام مذاکرات هسته‌ای نداریم