یازده سپتامبر؛‌خانواده قربانیان خواستار مصادره اموال ایران در بریتانیا هستند

یازده سپتامبر؛‌خانواده قربانیان خواستار مصادره اموال ایران در بریتانیا هستند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بخشی از خانواده قربانیان ۱۱ سپتامبر از دادگاهی در بریتانیا درخواست کرده اند اموال و دارایی های ایران را به اتهام همکاری ایران با اعضای القاعده در جهت تامین منابع و سلاح برای حمله به برج های تجارت جهانی در حملات یازده سپتامبر مصادره شود.

آگهی

دادگاهی دربریتانیا در نظر دارد به برخی از خانواده های قربانیان حملات ۱۱ سپتامبر اجازه دهد برخی از دارایی های دولت ایران به نفع خانواده قربانیان مصادره شود.

برخی از اعضای خانواده قربانیان ۱۱ سپتامبر با متهم کردن دولت ایران در کمک هایش به اعضای القاعده در حمله به برج های تجارت جهانی درخواست غرامت کرده اند.

اتهامات این افراد علیه ایران پیش تر در سال ۲۰۱۲ توسط دادگاهی آمریکایی تایید شده است. این دادگاه در حکم پایانی حکومت ایران را متهم کرد که در جهت تامین منابع و تجهیزات گروه القاعده در حملات یازدهم سپتامبر با این گروه همکاری کرده است.

این دادگاه در همین راستا خواستار پرداخت ۷ میلیارد دلار از سوی دولت ایران به خانواده قربانیان یازدهم سپتامبر شده است. دولت ایران هرگونه ارتباط با حملات یازدهم سپتامبر را رد می کند. اگر دادگاه بریتانیایی با درخواست خانواده قربانیان یازدهم سپتامبر موافقت کند اموال و دارایی های ایران در بریتانیا مصادره می شوند.

دادگاهی دیگر در نیویورک در سال ۲۰۱۶ ایران را به پرداخت بیش از ۱۰/۵ میلیارد دلار غرامت به بازماندگان قربانیانِ حملات تروریستی یازدهم سپتامبر و چند شرکت بیمه محکوم کرد. این مبلغ دربرگیرنده ۲ میلیون دلار غرامت برای درد و رنج هر قربانی و ۶/۸۸ میلیون دلار برای جبران خسارات تبعی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس فدرال آمریکا اسناد محرمانه ۱۱ سپتامبر را به‌منظور افشای آنها بررسی می‌کند

جنگجوی آمریکایی طالبان عفو شد؛ نگرانی از ریسک آزادی «جان لیند»

سنای آمریکا طرح شکایت از عربستان در رابطه با یازدهم سپتامبر را تصویب کرد