پلیس فدرال آمریکا اسناد محرمانه ۱۱ سپتامبر را به‌منظور افشای آنها بررسی می‌کند

یازده سپتامبر
یازده سپتامبر Copyright آسیوشیتد پرس
Copyright آسیوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اف‌بی‌آی، پلیس فدرال آمریکا در نامه‌ای به دادستانی نیویورک اعلام کرد که تصمیم دارد بخش‌هایی از این اسناد محرمانه را به‌منظور «تشخیص اطلاعات قابل افشا» مرور کند.

آگهی

مقامات ایالات متحده اعلام کردند اسناد محرمانهٔ مربوط به وقایع یازده سپتامبر ۲۰۰۱ را بررسی می‌کنند تا در صورت امکان، مطابق درخواست مکرر بازماندگان قربانیان، بخش‌هایی از این اسناد را علنی کنند.

اف‌بی‌آی، پلیس فدرال آمریکا در نامه‌ای به دادستانی نیویورک اعلام کرد که تصمیم دارد بخش‌هایی از این اسناد محرمانه را به‌منظور «تشخیص اطلاعات قابل افشا» مرور کند. در بیانیه این نهاد همچنین آمده است که مأموران پس از بررسی، «این اطلاعات را تا حد امکان سریع و به‌شکل منظم افشا می‌کنند.»

بیانیه اف‌بی‌آی در پاسخ به شکایت قربانیان رویداد ۱۱ سپتامبر صورت می‌گیرد. دولت‌های مختلف ایالات متحده در جریان رسیدگی به این پروندهٔ طولانی دائما خواستار عدم افشای اسرار دولتی در این زمینه شده‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

اما جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا اخیرا از تصمیم این دادگاه استقبال کرد و گفت: «دولت من متعهد شده که نهایت شفافیت را مطابق قانون تضمین کند.»

حدود ۱۷۰۰ تن از بازماندگان قربانیان این حادثه با امضای توماری خواستار آن شده‌اند که جو بایدن بدون وفاکردن به وعده‌اش در مراسم امسال یادبود قربانیان شرکت نکند. آنان خواستار افشای کلیه اسناد و شواهدی شده‌اند که به باور آنها از ارتباط عربستان سعودی با این حملات پرده بر می‌دارد.

مراسم یادبود قربانیان یازده سپتامبر به زودی در بیستمین سالگرد آن برگزار خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازمانده حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱: من باید در آن روز ۵۰ بار می‌مُردم

یازده سپتامبر، اتفاقی که «تاریخ را تغییر داد»

یازده سپتامبر؛‌خانواده قربانیان خواستار مصادره اموال ایران در بریتانیا هستند