رشد ۳۱ درصدی صنعت گردشگری ترکیه در سال ۲۰۱۸

رشد ۳۱ درصدی صنعت گردشگری ترکیه در سال ۲۰۱۸
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ترکیه که پس از کودتا با افت شدید صنعت گردشگری مواجه شده بود به گفته دولت این کشور دوباره به روزهای پراوج صنعت توریسم بازگشته است.

بر اساس اطلاعات مرکز آمار ترکیه، درآمد ترکیه از گردشگری در شش ماه نخست سال ۲۰۱۸ نسبت به دوره مشابه آن در سال گذشته با ۳۱ درصد افزایش به ۱۱ میلیارد و ۴۶۹ میلیون دلار رسیده است.

آگهی

در طول این شش ماه بیش از ۱۶ میلیون گردشگر خارجی وارد ترکیه شده که این میزان نسبت به همین دوره در سال گذشته ۳۰.۴ درصد افزایش داشته است.

بر این اساس در نیمه نخست سال ۲ میلیون و ۳۷۸ هزار و ۴۳۹ گردشگر روس وارد ترکیه شده است.

شمار گردشگران روس در این مدت نیز ۴۰.۵۶ درصد افزایش داشته اشت. پس از روسیه، آلمان با ۱ میلیون ۵۶۰ هزار و ۲۵۱ گردشگر در جایگاه دوم قرار گرفتند.

شمار گردشگران ایرانی در سال ۲۰۱۸ نیز در مقایسه با نیمه نخست سال گذشته با ۱۳.۴۸ درصد افزایش به۱ میلیون و ۱۴۲ هزار و ۱۱۱ تن رسیده است. با این حساب ایران سومین کشوری است که بیشترین شمار گردشگر را در این دوره در ترکیه داشته است.

ترکیه از یکی از مقاصد اصلی گردشگری ایرانیان در خارج از کشور است که سفر به آن بدون ویزا میسر است. شمار گردشگران ایرانی در ترکیه در حالی افزایش می‌یابد که ارزش ریال ایران در برابر ارزهای خارجی کاهش بی سابقه‌ای یافته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برنامه ترکیه برای جذب بیش از دو میلیون گردشگر ایرانی

گرانی ۱۱۰ درصدی بلیت پروازهای خارجی؛ زیان شرکت‌های ایرانی و رشد درآمد دولت

شمار گردشگران خارجی در ترکیه رکورد پیش از کرونا را شکست؛ ایرانی‌ها جایگاه پنجم را حفظ کردند