ادعای وکیل سابق ترامپ: او از ملاقات با روس‌ها آگاه بود

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews  با استفاده از  رویترز
ادعای وکیل سابق ترامپ: او از ملاقات با روس‌ها آگاه بود
کپی رایت  رویترز

مایکل کوهن، وکیل سابق رئیس جمهوری آمریکا می گوید دونالد ترامپ پیش از دیدار ماه ژوئن سال ۲۰۱۶ میلادی بین اعضای ارشد کارزار انتخاباتی خود و روس‌ها از برنامه این ملاقات اطلاع داشت.

به گزارش شبکه «سی ان ان» مایکل کوهن قصد دارد این ادعای خود را نزد رابرت مولر، بازپرس ویژه‌ای که در مورد احتمال تبانی کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ با روسیه تحقیق می کند، مطرح کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

گروهی از اعضای ارشد کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ در ماه ژوئن سال ۲۰۱۶ میلادی با ناتالیا وسلنیتسکایا، وکیل روس که با کاخ کرملین در تماس بود دیدار کردند. طرف روس در این دیدار پیشنهاد کرده بود که اطلاعات مفیدی در مورد هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها را در اختیار کارزار نامزد حزب جمهوریخواه قرار دهد. این دیدار با حضور دونالد ترامپ جونیور، فرزند دونالد ترامپ و جرد کوشنر، داماد رئیس جمهوری کنونی آمریکا برگزار شد.

رودی جولیانی، وکیل فعلی دونالد ترامپ در واکنش به گزارش منتشر شده در مورد ادعای مایکل کوهن، اعتبار سخنان وکیل سابق رئیس جمهوری ایالات متحده را زیر سوال برد. وی اظهار داشت: «به او نمی توان باور داشت...اگر آنها [بازپرسان] به او تکیه کنند هر پرونده‌ای که تاکنون تشکیل داده‌اند از بین می رود.»

دونالد ترامپ پیش از این گفته بود که پیش از دیدار ماه ژوئن سال ۲۰۱۶ بین اعضای ارشد کارزار انتخاباتی خود و وکیل روس از این ملاقات آگاهی نداشته است. رئیس جمهوری آمریکا تاکنون هرگونه تبانی با روسیه در جریان کارزار انتخاباتی سال ۲۰۱۶ را رد کرده است. مسکو نیز دخالت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا را رد کرده است.

گزارش شبکه «سی ان ان» در حالی منتشر می شود که دادستانی نیویورک در حال تحقیق در مورد پرداخت ۱۳۰ هزار دلار وجه نقد از سوی کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ به استورمی دنیلز، ستاره فیلم های پورنو است. استورمی دنیلز مدعی است که درگذشته با رئیس جمهوری آمریکا ارتباط جنسی داشته و کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ در قالب توافقی برای سکوت در مورد این رابطه به او ۱۳۰ هزار دلار پرداخت کرده است.

بیشتر بخوانید: