Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تحقیقات اداره مالیات نیویورک درباره احتمال تخلف مالیاتی دونالد ترامپ

تحقیقات اداره مالیات نیویورک درباره احتمال تخلف مالیاتی دونالد ترامپ
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این تحقیقات بر اساس گزارشاتی مبنی بر کمک دوناد ترامپ به والدین خود برای فرار مالیاتی صورت می‌گیرد.

آگهی

اداره مالیات نیویورک روز سه‌شنبه سوم اکتبر (یازدهم مهرماه) از تحقیقات درباره احتمال مشارکت رئیس جمهوری ایالات متحده در تخلف مالیاتی خبر داد. این تحقیقات بر اساس گزارش‌هایی مبنی بر کمک دونالد ترامپ به والدین خود برای فرار مالیاتی صورت می‌گیرد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، آقای ترامپ بر خلاف آنچه پیش از این ادعا کرده بود پول بیشتری از «امپراطوری املاک و مستغلات» پدرش دریافت کرده است.

پیش از این نیویورک تایمز در گزارشی گفته بود که تحقیقاتی جامع این نشریه از پرداخت‌های مالیاتی و اسناد محرمانه نشان می‌دهد که دونالد ترامپ مظنون به استفاده از «ترفندهای مالیاتی مشکوک» از جمله موارد تقلب آشکار است که در مقدار پول دریافتی از ثروت پدرش تاثیر به سزایی داشته است.

آقای ترامپ پیش‌تر و در زمان کارزار انتخاباتی خود بارها اعلام کرده بود که در جوانی برای آغاز تجارت خود کمک مالی ناچیزی از فِرد ترامپ (پدرش)، صاحب تجارت بزرگ املاک و مستقلات در نیویورک دریافت کرده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

فرد ترامپ، پدر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده

جیمز گزل، سخنگوی اداره امور مالیاتی نیویورک به خبرگزاری فرانسه گفت: «اداره مالیات ادعای نیویورک تایمز در گزارش منتشر شده را بررسی می‌کند و با تمام قوا به دنبال راه مناسب برای انجام تحقیقات درباره این موضوع است.»

به گفته نیویورک تایمز نتیجه این تخلف مالیاتی، سرمایه‌ای هنگفت بود. از جمله شرکتی با نام «sham corporation» که توسط دونالد ترامپ و خواهر و برادرهایش درست شده بود، تا میلیون‌ها دلار سرمایه دریافت کرده از ثروت پدرشان را مخفی نگاه دارند.

تایمز همچنین مدعی شده است که کسری مالیاتی حاصل از کمک آقای ترامپ به والدینش که با کم نشان دادن سرمایه آنها در املاک و مستغلات انجام شد، صدها میلیون دلار ارزش داشته است.

ماری و فِرد ترامپ، والدین رئیس جمهوری ایالات متحده که در سال‌های ۱۹۹۹ و ۲۰۰۰ درگذشتند، بیش از ۱ میلیارد دلار ثروت را به ۵ فرزند خود منتقل کرده بودند. پدر آقای ترامپ بخش زیادی از مالکیت تجارت خود را یک‌ سال پیش از مرگ به فرزندانش منتقل کرده بود.

 نیویورک تایمز در این گزارش که با بررسی بیش از ۲۰۰ اظهارنامه مالیاتی پدر دونالد ترامپ تهیه شده است، می‌گوید که والدین ترامپ می‌بایست ۵۵ درصد یعنی مبلغ ۵۵۰ میلیون دلار مالیات می‌دادند اما با ترفندهای فرار مالیاتی در نهایت حدود ۵۲ میلیون دلار یعنی ۵ درصد مالسات پرداخت کردند.  

کارشناسان مالیاتی معتقدند که تحقیقات اداره مالیات نیویورک احتمالا به پیگرد قانونی رئیس جمهوری آمریکا منجر نمی‌شود اما می‌تواند به جریمه مالیاتی بینجامد که از سوی مقامات قابل پیگیری است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مشاور پیشین ترامپ علیه رئیس ستاد انتخاباتی او شهادت داد

ادعای وکیل سابق ترامپ: او از ملاقات با روس‌ها آگاه بود

شعار «رایش سوم» در ویدیوی حساب کاربری شبکه اجتماعی دونالد ترامپ جنجالی شد