Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مشاور پیشین ترامپ علیه رئیس ستاد انتخاباتی او شهادت داد

Rick Gates
Rick Gates
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ریک گیتس در دادگاه اعلام کرد که به درخواست پل منافورت، حسابهای بانکی خارجی او را افشا نکرده، از فعالیتهای آقای منافورت در لابی‌های تجاری با اوکراین آگاه بوده و به او کمک کرده تا درآمدهایش را پنهان کند.

آگهی

ریک گیتس، مشاور پیشین دونالد ترامپ و از شاهدان اصلی پروندۀ تخلفات مالی پل منافورت، رئیس پیشین ستاد انتخاباتی او روز دوشنبه در دادگاه شهادت داد که به آقای منافورت در ارائه اطلاعات دروغین به اداره مالیات و پنهان کردن حساب‌های خارجی او کمک کرده است.

پل منافورت که مدت پنج ماه رئیس ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ بود، به پولشویی، پنهان کاری مالی، لابی‌گری غیرقانونی و تقلب مالیاتی متهم است.

ریک گیتس که شاهد کلیدی این پرونده محسوب می‌شود، پیش از این در ماه فوریه در دادگاه مجرم شناخته شد و پس از آن پذیرفت که با دادستان‌ها به شرط کاهش مجازاتهایش همکاری کند.

او پس از حضور در دادگاه اعلام کرد که به درخواست پل منافورت، حسابهای بانکی خارجی او را افشا نکرده، از فعالیت‌های آقای منافورت در لابی‌های تجاری با اوکراین آگاه بوده و به او کمک کرده تا درآمدهایش را پنهان کند.

ریک گیتس که به گفته شاهدان این پرونده، دست راست آقای منافورت در فعالیت‌های تجاری چند میلیون دلاری او محسوب می‌شود، سعی داشت در جریان ادای شهادت در دادگاه از نگاه به پل منافورت خودداری کند.

او اعلام کرد که چگونه به همراه پل منافورت ۱۵ حساب بانکی خارجی را پنهان کرده‌اند و چگونه آقای منافورت ده‌ها میلیون دلار درآمد، از کار با نیروهای طرفدار روسیه در اوکراین کسب کرده است.

او از فعالیت‌هایشان در حمایت از ویکتور یانوکوویچ، رئیس جمهوری پیشین اوکراین پرده برداشت و توضیح داد که چگونه حامیان یانوکوویچ پول‌های آنها را از حسابی در قبرس به حساب آقای منافورت منتقل کرده‌اند.

ریک گیتس همچنین اعتراف کرد که خود او نیز از منافورت سرقت کرده و صدها هزار دلار از پول‌های پل منافورت را به کمک گزارش‌های غیرواقعی از هزینه‌ها، جمع‌آوری و در یک حساب بانکی در بریتانیا پنهان کرده است.

پرونده پل منافورت اولین پرونده از مجموعه تحقیقات قضایی از اعضای ستاد انتخاباتی پیشین دونالد ترامپ است که به دادگاه می‌رود. رابرت مولر بازرس ویژۀ پروندۀ دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا امیدوار است از این پرونده برای تحت فشار گذاشتن منافورت برای متقاعد کردن او به همکاری استفاده کند.

پیش از پروندۀ تخلف مالی، دیدار پنهانی پل منافورت به همراه داماد و پسر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با یک وکیل روس در سال ۲۰۱۶ میلادی نیز به موضوعی خبرساز و جنجال برانگیز تبدیل شده بود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاه نیویورک دونالد ترامپ را به پرداخت ۲ میلیون دلار جریمه محکوم کرد

تحقیقات اداره مالیات نیویورک درباره احتمال تخلف مالیاتی دونالد ترامپ

استعفای منافورت پس از اخباری که درباره ارتباط او با یانوکوویچ مطرح شد