Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

استعفای منافورت پس از اخباری که درباره ارتباط او با یانوکوویچ مطرح شد

استعفای منافورت پس از اخباری که درباره ارتباط او با یانوکوویچ مطرح شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پل منافورت رئیس ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ استعفا داد.

آگهی

پل منافورت رئیس ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ استعفا داد. دو روز پیش از این استعفا اتهاماتی علیه او درباره ارتباطش با ویکتور یانوکوویچ رئیس جمهوری سابق اوکراین مطرح شده بود. اداره ملی مبارزه با فساد اوکراین اسناد و مدارکی را منتشر کرده است که نشان می دهد منافورت نزدیک به ۱۲ میلیون دلار از حزب متبوع به یانوکوویچ دریافت کرده است.

دونالد ترامپ در اولین واکنش این استعفا را پذیرفت اما از رئیس ستاد انتخاباتی اش حمایت و از تلاشهای او در دو ماه اخیر تقدیر کرد. پل منافورت کمتر از دو ماه پیش جانشین کوری لواندوسکی شده بود که از سمت خود اخراج شد.

نام پل منافورت که پس از انتخابش در مقام رئیس ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده بر سر زبانها افتاد در فهرست افرادی قرار دارد که در فساد مالی دولت یانوکوویچ سهیم بوده اند.

مسئول تحقیق این پرونده فساد یکی از نمایندگان پارلمان اوکراین است. او می گوید: « او سالهای متمادی پولهای زیادی از حزب یانوکوویچ دریافت کرده است. ما مدارک زیادی داریم که هنوز قادر به انتشار نیستیم چرا که تحقیقات قضایی ما محرمانه هستند.»

خبرنگار ما از کی یف می گوید:« حزب یانوکوویچ حاضر نیست هیچ اطلاعاتی درباره این موضوع بدهد. نه فقط بخاطر اینکه آنها از این موضوع می ترسند که فساد مالی دولت سابق و ارتباط آن با آمریکایی ها برملا شود بلکه این موضوع می تواند رابطه این حزب با آمریکا و روسیه را کاملا تحت تاثیر قرار دهد.»

پل منافورت مبلغ دوازده میلیون دلار بین سالهای ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ از دولت اوکراین دریافت کرده است و یکی از مهمترین مشاوران یانوکوویچی بوده است که متحد اصلی روسیه در منطقه بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس پیشین کارزار انتخاباتی ترامپ به ۷۳ ماه زندان محکوم شد

«مدیر کارزار انتخاباتی ترامپ با دروغگویی توافق با اف‌بی‌آی را نقض کرده است»

مشاور پیشین ترامپ علیه رئیس ستاد انتخاباتی او شهادت داد