Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

«مدیر کارزار انتخاباتی ترامپ با دروغگویی توافق با اف‌بی‌آی را نقض کرده است»

«مدیر کارزار انتخاباتی ترامپ با دروغگویی توافق با اف‌بی‌آی را نقض کرده است»
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پل منافورت ۶۹ ساله اگر عفو نشود، با توجه به پذیرش اتهامات، احتمالا تا آخر عمر در زندان خواهد ماند.

آگهی

مقام‌های قضایی ایالات متحده می‌گویند پل منافورت، مدیر سابق کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ که پیش‌تر خود را در پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گناهکار دانسته بود، با دروغگویی به بازرسان پرونده توافق با دستگاه قضایی این کشور را نقض کرده است.

آقای منافورت در ماه سپتامبر با پذیرش گناهکاری خود در این پرونده جنجالی، به پلیس فدرال آمریکا قول داده بود تا با آن‌ها همکاری کند. با این حال روز دوشنبه بازرسان کمیسیون ویژه رسیدگی به اتهام دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶، با ثبت لایحه‌ای در دادگاه خواستار تعیین تکلیف توافق با آقای منافورت شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه اعضای کمیسیون تحقیق و از جمله رابرت مولر، بازرس ویژه پرونده در لایحه تقدیمی به دادگاه آقای منافورت را به ارتکاب جرایم ناقض قوانین فدرال با دروغگویی به اف‌بی‌آی و کمیسیون تحقیق متهم کرده‌اند. این مقام‌ها می‌گویند که مدیر کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ به این ترتیب توافق خود با کمیسیون را نقض کرده است.

بیشتر بخوانید:

چنانچه دادگاه این ادعاها را بپذیرد، پل منافورت ۶۹ ساله با از دست دادن امکان عفو و با توجه به پذیرش اتهامات، احتمالا تا آخر عمر در زندان خواهد ماند.

وکلای متهم با رد فرض دروغگویی آقای منافورت گفته‌اند که موکلشان تمام اطلاعات مورد نیاز اف‌بی‌آی را در اختیار آن‌ها قرار داده است.

پل منافورت، رئیس ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ در اوت ۲۰۱۶ و در اوج رقابت‌ها استعفا داد. دو روز پیش از این استعفا اتهاماتی علیه او درباره ارتباطش با ویکتور یانوکوویچ، رئیس جمهوری سابق اوکراین مطرح شده بود. در آن زمان اداره ملی مبارزه با فساد اوکراین اسناد و مدارکی را منتشر کرد که نشان می‌داد منافورت نزدیک به ۱۲ میلیون دلار از حزب متبوع یانوکوویچ دریافت کرده است.

پل منافورت در ۲۲ اوت ۲۰۱۸ درباره پنج مورد اظهارنامه مالیاتی، ۳ مورد اختلاس و پنهان کردن حساب بانکی در خارج از کشور و دروغگویی و منحرف کردن تحقیقات بازرس مولر، از سوی دادگاهی در ویرجینیا مجرم شناخته شد. وی با قبول گناهکاری، قول داد در برابر بخشش یا تخفیف مجازات با بازرسان پلیس فدرال همکاری کند.

اثبات «دروغگویی» منافورت، کار را برای بازرس رابرت مولر و تیم بازرسانش بسیار پیچیده خواهد کرد؛ آقای مولر باید در ماه‌های آینده نتیجه بیش از یک سال و نیم گزارش خود را منتشر کند و از دست دادن شاهدی کلیدی مثل منافورت، اثبات ادعای ارتباط کارزار ترامپ با روسیه را دشوار خواهد کرد.

آقای ترامپ اخیرا خواستار پایان کار کمیسیون تحقیق شده و گفته بود این نهاد از اول هم نباید تشکیل می‌شد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روزهای سخت ترامپ؛ اعتراف وکیل و محکومیت رئیس سابق ستاد انتخاباتی در یک شب

استعفای منافورت پس از اخباری که درباره ارتباط او با یانوکوویچ مطرح شد

ترامپ نامزدی جمهوری‌خواهان در انتخابات آمریکا را پذیرفت؛«ایران در زمان من ورشکسته و آماده توافق بود»