هیأتی از خزانه‌داری آمریکا با مقامات ترکیه درباره تحریم‌های ایران دیدار می‌کنند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
هیأتی از خزانه‌داری آمریکا با مقامات ترکیه درباره تحریم‌های ایران دیدار می‌کنند
Copyright  aoc.gov

وزارت خارجه ترکیه اعلام کرد هیأتی از خزانه‌داری و وزارت خارجه آمریکا روز جمعه ۲۰ ژوئیه (۲۹ تیر) برای بررسی تحریم‌ها علیه ایران با مقامات ترکیه دیدار خواهد کرد. 

یک مقام وزارت خارجه ترکیه به خبرگزاری رویترز گفت: «هیأت خزانه‌داری آمریکا که در حال حاضر در هند به سر می‌برد برای بررسی وضعیت تحریم‌های علیه ایران روز جمعه به آنکارا خواهند آمد.»

این منبع آگاه تصریح کرد که این هیأت با مقامات نهادهای مربوطه هم‌چون وزارت خارجه و اقتصاد دیدار خواهند کرد.

سخن‌گوی سفارت آمریکا در ترکیه برگزاری این دیدار حول محور تحریم‌های علیه ایران را تائید کرد.

بیشتر بخوانید:

در پی خروج یک طرفه ایالات متحده آمریکا از توافق هسته ای گروه ۱+۵ با ایران، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که مجموعه ای از تحریم‌های اقتصادی را علیه ایران وضع خواهد کرد. تحریم خرید نفت این کشور نیز به عنوان یکی از گزینه‌های تحریم از ماه نوامبر سال جاری میلادی آغاز خواهد شد.

در طول بیش از دو ماهی که از اتخاذ این تصمیم آمریکا می‌گذرد، این کشور تلاش کرده است تا سایر کشورهای جهان را به توقف خرید نفت ایران و پایان دادن به مبادلات اقتصادی با این کشور ترغیب یا با تهدید به اعمال جریمه‌های مالی متقاعد کند.

البته اخیرا مقامات آمریکایی با اندکی نرمش نسبت به موضع اولیه خود در خصوص به صفر رساندن فروش نفت ایران اعلام کرده‌اند که برخی درخواست‌های معافیت از این تصمیم را بررسی خواهند کرد هر چند که تاکنون درخواست معافیت اروپا از تحریم‌های اقتصادی علیه ایران را رد کرده‌اند.