کاخ سفید: تهدید روسیه علیه دموکراسی آمریکا همچنان ادامه دارد

کاخ سفید: تهدید روسیه علیه دموکراسی آمریکا همچنان ادامه دارد
نگارش از Euronews

کاخ سفید: تهدید روسیه علیه دموکراسی آمریکا همچنان ادامه دارد

سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری اظهارات منتسب به رئیس جمهوری این کشور درباره دخالت روسیه در انتخابات ایالات متحده را تکذیب کرد.

وی گفت منظور آقای ترامپ از پاسخ «خیر» به این پرسش که آیا روسیه در انتخابات آمریکا دخالت کرده در واقع این بود که نمی‌‌خواهد به پرسش‌ها جواب دهد. خانم سندرز ادعا کرد که سخنان دونالد ترامپ «بد برداشت شده است.» 

این پاسخ رئیس جمهوری ‌آمریکا که در یک کنفرانس خبری مشترک با ولادیمیر پوتین ارائه شده بود واکنش‌ها و جنجال زیادی در آمریکا برانگیخت. 

خانم سندرز در کنفرانس خبری خود گفت دونالد ترامپ بر این باور است که «تهدید روسیه علیه دموکراسی آمریکا همچنان ادامه دارد.» وی همچنین افزود: «رئیس جمهوری آمریکا این موضوع را برای ولادیمیر پوتین روشن کرد که نباید در انتخابات ایالات متحده دخالت کند.» 

سخنگوی کاخ سفید در بخش دیگری از سخنانش گفت که رئیس جمهوری و دولت آمریکا «مجدانه تلاش می‌کنند تا اطمینان یابند که روسیه دیگر نمی‌توانند همانند گذشته در انتخابات ایالات متحده دخالت کند.» 

پیش از این دن کوتس، رئیس اداره اطلاعات ملی آمریکا گفته بود مدارک «روشنی» از دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ ایالات متحده وجود دارد و شواهد نشان می‌دهد که تلاش‌هایی از سوی مسکو برای «از بین بردن دموکراسی در آمریکا» جریان دارد. 

**بیشتر بخوانید: **

مطالب مرتبط