Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

چهار تن از نوجوانان محبوس در غار تایلند پس از نجات به بیمارستان منتقل شدند

چهار تن از نوجوانان محبوس در غار تایلند پس از نجات به بیمارستان منتقل شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

چهار نوجوان از ۱۳ محبوس غار لوآنگ در تایلند توسط غواصان تیم امداد، از سیلاب خارج شده و به نقطه امن رسیدند.

آگهی

چهار نوجوان از ۱۳ محبوس غار لوآنگ در تایلند توسط غواصان تیم امداد، از سیلاب خارج شده و به نقطه امن رسیدند. عملیات انتقال نجات‌یافتگان به بیرون غار در جریان است. یک عضو ارشد تیم نجات به خبرگزاری رویترز اعلام کرد که تعداد نجات‌یافتگان به شش تن رسیده است.

طی یک ساعت گذشته نیروی دریایی تایلند به خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که چهار تن از این نوجوانان به بیرون از غار رسیده وبه بیمارستان منتقل می‌شوند.

این دانش آموزان اولین گروه نجات‌یافتگان هستند که با موفقیت به پایگاه امداد مستقر در غار رسیده و قرار است پس از خروج به سرعت به بیمارستان منتقل شوند.

وزارت دفاع تایلند از خروج موفقیت آمیز ۴ نوجوان از منطقه زیر آب رفته غار خبر داده و اعلام کرده بود که این دانش‌آموزان به کمپ تیم امداد رسیده‌اند و قرار است با پای پیاده از غار خارج شوند.

شاهدان عینی به رویتر گفته‌اند که شاهد پرواز یک فروند هلیکوپتری بودند که برای انتقال هر نوجوان به بیمارستان در خارج از غار مستقر بوده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رویترز
هلیکوپتر امداد و نجات برای انتقال نوجوانان محبوس در غار به بیمارستان پرواز کردرویترز

توساتپ بونتونگ، یکی از مقامات استان چیانگ رائی در شمال تایلند نیز در اولین خبرها به خبرگزاری رویترز گفته بود: «دو تن از این نوجوانان به مرکز پزشکی منتقل شدند و آزمایشات اولیه روی آنان انجام می‌شود.»

عملیات خارج کردن ۱۲ دانش‌اموز و مربی‌شان که از ۲۳ ژوئن در پی سیلاب در این غار محبوس شده‌بودند، صبح روز یکشنبه ۸ ژوئیه آغاز شد. گفته شده بود که برای هر کودکی که از غار خارج شود یک واحد پشتیبانی پزشکی به همراه آمبولانس و هلیکوپتر در نظر گرفته شده است.

آمبولانس حاوی اول نوجوان نجات‌یافته از غار در شمال تایلند

سیزده غواص خارجی به همراه ۵ تن از اعضای زبده نیروی دریایی تایلند صبح روز یکشنبه برای خارج کردن این نوجوانان و مربی‌شان، عملیات نجات را آغاز کردند. باید افزود که کم سن‌ترین نوجوان محبوس در غار ۱۱ سال دارد و برخی از آنان مهارت شناگری بالایی ندارند.

مرکز فرماندهی تیم نجات این نوجوانان در عمق دو کیلومتری غار نوآنگ واقع در پارک جنگلی دوی نانگ نان مستفر شده است و این کودکان در عمق چهار کیلومتری غار محبوس هستند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

نقشه محل محبوس شدن ۱۲ نوجوان تایلندی و مربی آنها و فاصله آن تا دهانه خروجی غار

باران‌های شدید موسمی در استان چیانگ رائی از روز یکشنبه آغاز شده است و احتمال می‌روند که تا هفته‌ها ادامه داشته باشد. به همین دلیل عملیات نجات این دانش اموزان و مربی‌شان که قرار بود تا ده روز آینده اجرا شود، زودتر آغاز شد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

غواص تایلندی در عملیات نجات نوجوانان محبوس در غار جان باخت

آموزش غواصی به نوجوانان تایلندی گرفتار در میان آب‌های غار

جشن بزرگ هندوها در مالزی؛ باورمندانی که به نشانه توبه قلاب به پوست خود می‌زنند