کاخ سفید: تحریم های روسیه تا زمان بازگردان کریمه به اوکراین برقرار خواهد بود

سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید
سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کرملین با تاکید بر اینکه کریمه بخشی جدایی ناپذیر از روسیه است اعلام کرده است طرح این موضوع در دستور کار مذاکرات آتی رهبران روسیه و آمریکا قرار ندارد.

آگهی

کاخ سفید روز دوشنبه در حالی باردیگر بر به رسمیت نشناختن الحاق شبه جزیره کریمه به خاک روسیه تاکید کرد که پاسخ دونالد ترامپ به پرسشی در این خصوص به تازگی سبب ایجاد ابهاماتی شده بود.

سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید می گوید: «ما اقدام روسیه برای الحاق کریمه به خاک خود را به رسمیت نمی شناسیم. مجازات های اعمال شده در این خصوص تا زمانی که روسیه حاکمیت این شبه جزیره را به اوکراین بازنگرداند همچنان برقرار خواهد بود.»

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا جمعه گذشته در حالیکه در جریان سفری با Air Force One با سوال خبرنگاری در باره موضوع شبه جزیره کریمه و تحریم های روسیه مواجه شده بود به گفتن جمله «خواهیم دید» اکتفا کرد که این پاسخ ابهاماتی را در باره وضع تحریم ها بر ضد کرملین پس از دیدار قریب الوقوع رؤسای جمهور آمریکا و روسیه برانگیخت.

دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین قرار است روز شانزدهم ژوئیه در هلسینکی، پایتخت فنلاند با یکدیگر دیدار و گفتگو کنند. این دیدار مهم و سرنوشت ساز در حالی در یک کشور بی طرف برگزار می شود که روابط دو کشور طی سالهای اخیر در پی تنش هایی چون مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، جنگ داخلی سوریه و مناقشه اوکراین از حالت عادی خارج شده است.

بیشتر بخوانید:

این درحالیست که کرملین با تاکید بر اینکه کریمه بخشی جدایی ناپذیر از روسیه است اعلام کرده است طرح این موضوع در دستور کار مذاکرات آتی رهبران روسیه و آمریکا قرار ندارد.

اعلام رسمی الحاق شبه جزیره کریمه در اوکراین به خاک روسیه که مارس ۲۰۱۴ در پی برگزاری یک همه پرسی صورت گرفت با انتقاد بسیاری از کشورها از جمله آمریکا همراه بود. کیف و کشورهای غربی برگزاری این همه پرسی را غیر مشروع تلقی کردند. کاخ سفید نیز به همین منظور تحریم هایی را بر ضد روسیه وضع کرد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان ملل متحد: روسیه فورا و بدون قید و شرط از کریمه اوکراین خارج شود

«نه» صریح روسیه به درخواست مرکل و ماکرون

واکنش روسیه به انتخابات میان دوره‌ای آمریکا: چشم‌انداز بهبود روابط وجود ندارد