Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

داروخانه منتسب به یکی از مظنونان پرونده «دختران ایرانشهر» به آتش کشیده شد

داروخانه منتسب به یکی از مظنونان پرونده «دختران ایرانشهر» به آتش کشیده شد
Copyright خبرگزاری صدا و سیما
Copyright خبرگزاری صدا و سیما
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

داروخانه منتسب به یکی از مظنونان پرونده «دختران ایرانشهر» به آتش کشیده شد.

آگهی

داروخانه منتسب به یکی از افراد مظنون در پرونده موسوم به «دختران ایرانشهر» به دست برخی معترضان خشمگین در این شهر به آتش کشیده شد.

تلویزیون استانی سیستان و بلوچستان به نقل از ابراهیم دکالی، مدیر سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی ایرانشهر، این خبر را تأئید کرده اما علت آتش‌سوزی را ذکر نکرده است. مدیر آتش‌نشانی ایرانشهر گفت این آتش‌سوزی که در ساعت ۲ و نیم بامداد سه‌شنبه ۵ تیر در داروخانه پاستور واقع در خیابان نور روی داد، بلافاصله مهار شده و خسارت جانی نداشته است. به گفته او بر اثر این حریق ۵۰ درصد به بنای فیزیکی وبیش از ۹۰ درصد به داروها خسارت وارد شده است.

پیش از این نیز گروهی از مردم خشمگین ایرانشهر به این داروخانه که گفته می‌شود متعلق به پدر محسن ق.، یکی از مظنونان تجاوز است، حمله کرده بودند. مهاجمان بر این باورند که پدر فرد مظنون، یعنی مالک داروخانه پاستور، از اعضا ارشد سپاه است.

روز جمعه ۲۷ خرداد، مولوی محمد طیب ملازهی امام جمعه ایرانشهر از تجاوز چند مرد به ۴۱ زن در این شهر خبر داده بود. اعلام این خبر از سوی این مقام مذهبی رسمی واکنش‌های زیادی را در میان مردم این شهر، کاربران فضای مجازی ایران و حتی بالاترین مقام‌های قضایی کشور به دنبال داشت.

محمد جعفر منتظری، دادستان کل کشور روز دوشنبه ۲۸ خرداد با تکذیب خبر تجاوز به دختران ایرانشهر از تعقیب عامل انتشار این ادعا خبر داد.

چند روز بعد علی موحدی‌راد٬ دادستان عمومی و انقلاب زاهدان در این زمینه گفت که باید معلوم شود تجاوزهای گروهی در ایرانشهر «با رضایت» بوده یا «با اکراه».

بی‌خبری از معترضان دستگیر شده

در روزهای گذشته در تجمع گروهی از مردم ایرانشهر در برابر فرمانداری این شهر و بعد از آن شمار نامعلومی از معترضان دستگیر شدند.

یکی از این افراد که عبدالله بزرگزاده نام دارد، پس از پخش انتشار یک فایل صوتی از لحظه دستگیری‌اش به مکان نامعلومی برده شد و پس از گذشت ۸ روز هنوز خبری از او در دست نیست.

دستگیری بزرگزاده و معترض دیگری به نام حبیب زین‌الدینی واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی را به دنبال داشته است. امام جمعه ایرانشهر پس از اعلام خبر تجاوز در این شهر، از شهروندان معترض خواسته بود با وجود پیگیری مسئولان در این پرونده به تجمع در برابر فرمانداری پایان دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زنان ایرانشهر خواستار برخورد با متجاوزان شدند

دادستان کل ایران از تعقیب عامل انتشار خبر تجاوز به دختران ایرانشهر خبر داد

دیده‌بان حقوق بشر «شکنجه و تعرض جنسی» به بازداشت‌شدگان اعتراض‌های «زن، زندگی، آزادی» را تأیید کرد