Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دادستان کل ایران از تعقیب عامل انتشار خبر تجاوز به دختران ایرانشهر خبر داد

دادستان کل ایران از تعقیب عامل انتشار خبر تجاوز به دختران ایرانشهر خبر داد
Copyright سایت دادستانی کل کشور
Copyright سایت دادستانی کل کشور
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«مطابق اعلام مقامات قضایی محلی و دادستانی مرکز استان سیستان و بلوچستان و بررسی‌هایی که بنده به عمل آوردم موضوع به این ترتیبی که مطرح شده تکذیب می‌گردد.»

آگهی

دادستان کل کشور روز دوشنبه ۱۸ ژوئن/ ۲۸ خرداد با تکذیب خبر تجاوز به دختران ایرانشهر از تعقیب عامل انتشار این ادعا خبر داد.

محمد جعفر منتظری به خبرگزاری ایسنا گفت: «مطابق اعلام مقامات قضایی محلی و دادستانی مرکز استان سیستان و بلوچستان و بررسی‌هایی که بنده به عمل آوردم موضوع به این ترتیبی که مطرح شده تکذیب می‌گردد.»

دادستان کل کشور با اشاره به شکایت تنها سه نفر از قربانیان اضافه کرد که باید دید موضوع در چه حدی و به چه کیفیتی بوده است.

بیشتر بخوانید: وزیر کشور خواستار انتشار گزارش از ماجرای تجاوز به دختران ایرانشهر شد

منتظری تصریح کرد: «یک فرد از حضور در جمعی سواستفاده کرده یک خبر دروغین و جعلی را بدون بررسی صحت و سقم آن منتشر نموده و حیثیت و آبروی خانواده‌ها را مورد هجمه قرار داده است.»

دادستان کل کشور به مراجع قضایی ذیربط دستور داد تا منشاء خبر شناسایی و تحت تعقیب قرار گیرد.

به گفته امام جمعه ایرانشهر یکی از افراد دخیل در این ماجرای دختران ایرانشهر دستگیر شده و به تجاوز به ۴۱ زن اعتراف کرده است.

ابراهیم حمیدی، رئیس دادگستری سیستان و بلوچستان این آمار را رد کرده و گفته باید درباره ادعای تجاوز تحقیق شود و پزشکی قانونی نظرش را اعلام کند.

طیبه سیاوشی از نمایندگان مجلس ایران به خبرگزاری ایرنا گفت :«بر اساس پیگیری های من از منابع غیررسمی، امام جمعه اعلام کرده این فرد از پایگاه قدرت و مالی برخوردار است.»

محمد بلوچ‌زهی از مدیران محلی در سیستان و بلوچستان در توییتر خود نوشته :«اکثر خانواده های قربانی تجاوز دختران خود را لکه ننگی می دانند بر دامان خویش. در مواردی مشابه برخی خانواده‌ها برای پاک کردن صورت مسئله اقدام به حذف فیزیکی قربانیان می‌کنند.»

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی ، امام جمعه زاهدان در واکنش به این موضوع که ممکن است دخترانی که در ایرانشهر مورد تجاوز قرار گرفته‌اند به دلیل ترس از آبرو یا حاشیه‌های بعد از مطرح شدن این مساله پنهان‌کاری و از طرح شکایت امتناع کنند به خبرنگار ایلنا گفت: «این جنایت پیش آمده‌است و برای اینکه به این جنایت صحیح و درست رسیدگی شود، کسانی که مورد آزار و تجاوز قرار گرفته‌اند، باید حتما شکایت کنند و ترسی نداشته باشند.»

بیشتر بخوانید: از ماجرای تجاوز به دختران در ایرانشهر چه می‌دانیم؟

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

داروخانه منتسب به یکی از مظنونان پرونده «دختران ایرانشهر» به آتش کشیده شد

بیانیه سه کشور اروپایی در محکومیت گام‌‌های هسته‌ای ایران؛ تهران بیانیه گروه ۷ را «مغرضانه» خواند

ایران در حال گسترش ظرفیت غنی سازی خود در واکنش به قطعنامه شورای حکام است