Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

دیدار رهبران ایتالیا و فرانسه؛ پایان تنش های دیپلماتیک

دیدار رهبران ایتالیا و فرانسه؛ پایان تنش های دیپلماتیک
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

امانوئل ماکرون و جوزپه کونته در کاخ الیزه دیدار و گفتگو کردند. دو رهبر اروپایی تاکید کردند که برای حل بحران پناهجویان باید سیاست های مهاجرتی اروپا را تغییر داد.

آگهی

دیدار دو رهبر فرانسه و ایتالیا در پاریس تحت تاثیر جنگ های لفظی اخیر بر سر کشتی آکواریوس حامل مهاجران برگزار شد. امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه و ژوزپه کونته، نخست وزیر جدید ایتالیا پس از دیدار در کاخ الیزه، مقر ریاست جمهوری فرانسه در یک کنفرانس خبری شرکت کردند.

امانوئل ماکرون پیشتر از رویه دولت ایتالیا مبنی بر عدم پذیرش بیش از ۶۰۰ پناهجوی گرفتار در کشتی آکواریوس انتقاد کرده بود و گفته بود که ایتالیا به قوانین بین المللی احترام نمی گذارد.

کنفرانس خبری ماکرون و ژوزپه کونته با بیان جملات همیشگی از سوی امانوئل ماکرون آغاز شد. وی گفت مشکل پناهجویان را باید در آفریقا حل کرد، باید بتوانیم در لیبی مشکل اصلی را حل کنیم. جایی که آخرین کشور پناهجویان در آفریقا پیش از رسیدن به قاره اروپا است. او بار دیگر با کنایه به مقامات ایتالیایی گفت: « فرانسه همواره به وظایف حقوق بشری و انسانی خود در زمینه میزبانی از پناهجویان عمل کرده است و اگر یک کشتی حامل پناهجویان به سواحل این کشور نزدیک شود مطمئن باشید که فرانسه از این پناهجویان میزبانی خواهد کرد.»

جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا هم گفت: «دولت ایتالیا تمام تلاشش را کرد تا امنیت پرسنل و پناهجویان داخل کشتی حفظ شود. من به فرانسه آمده ام تا درباره سوءتفاهم های موجود بین دو کشور گفتگو کنیم. امروز می توان بگویم که ایتالیا و فرانسه بیش از هر زمان دیگری به هم نزدیک هستند و حضور من در پاریس گواه این مدعاست.»

امانوئل ماکرون با تایید سخنان نخست وزیر ایتالیا مبنی بر دوستی دو ملت تاکید کرد که اروپا باید ساختارهای میزبانی از پناهجویان را تغییر دهد. در غیر این صورت با بحران های جدیدتری مواجه خواهد شد.

دولتهای مختلف ایتالیا در طول سه سال گذشته همواره از دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا درخواست همبستگی و کمک برای استقرار پناهجویان کرده اند که بندرت یکی از کشورهای اروپایی به جز آلمان به وظایف میزبانی و استقرار پناهجویان عمل کرده است. حالا با به قدرت رسیدن راست های افراطی در بدنه دولت، وزیر کشور ایتالیا که از لیگ شمال، حزب راست های افراطی می آید، گفته است دیگر ایتالیا نمی تواند میزبان پناهجویان غیرقانونی باشد و به این ترتیب کشتی آکواریوس، حامل پناهجویان نتوانست وارد خاک ایتالیا شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افزایش شمار پناهجویان در مسیر جدید منتهی به اروپا

اسرائیلی‌ها از ورود به نمایشگاه تسلیحاتی پاریس منع شدند

بزرگترین اردوگاه نظامی در فرانسه از زمان جنگ جهانی تاکنون برای تأمین امنیت المپیک ساخته می‌شود