Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ترامپ پیش از ترک اجلاس گروه ۷: تجارت با آمریکا عادلانه‌تر شود

Donald Trump
Donald Trump Copyright REUTERS/Yves Herman
Copyright REUTERS/Yves Herman
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ: آمریکا برای دهه‌ها امتیازاتی را در موضوع تجارت برای دیگر کشورها قائل شده است اما دیگر نمی‌تواند به این رویه ادامه دهد.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز شنبه نشست گروه ۷ را قبل از پایان آن ترک کرد تا همانطور که پیش‌تر اعلام کرده بود رهسپار سنگاپور برای دیدار با کیم جونگ-اون، رهبر کرۀ شمالی شود.

او پیش از ترک کانادا، در جمع خبرنگاران این نشست را بسیار موفق ارزیابی کرد و اعلام داشت که گفتگوهای خوبی در موضوعات دفاع، محیط زیست و تجارت بین‌الملل انجام شده است.

به گفته آقای ترامپ، موضوعات تجارت بین‌الملل در صدر این گفتگوها بوده است؛ او تاکید کرد که ایالات متحده آمریکا برای دهه‌ها امتیازاتی را برای دیگر کشورها قائل شده اما دیگر نمی‌تواند به این رویه ادامه داد. او گفت به رهبران دیگر کشورها تاکید کرده است که طرفدار دسترسی به بازارهای عادلانه و مصمم به توقف تجارت ناعادلانه است.

به گفته او از این به بعد گروه ۷ در موضوع تجارت عادلانه با آمریکا متعهدتر خواهد بود.

دونالد ترامپ افزود که از دیگر موضوعات مورد بحث رهبران در جریان این نشست، خطرات مهاجرت غیرقانونی، ایران و همچنین اقدامات افراط گرایان بوده است.

او سفر به سنگاپور را «مامورتی برای صلح» توصیف کرد و افزود از کرۀ شمالی برای کارهایی که تا کنون انجام داده سپاسگزار است و ضروریست تا روند غیرهسته‌ای شدن بطور کامل انجام شود.

او گفت: «واقعا باور دارم که کیم جونگ-اون تصمیم دارد برای مردمش کاری مثبت انجام دهد.» به گفته آقای ترامپ، کیم جونگ-اون می‌تواند باعث موفقیت کرۀ شمالی شود اما باید توجه داشته باشد که این فرصت تنها یک بار فراهم خواهد شد.

او تاکید کرد که چنانچه احساس کند در جریان نشست سنگاپور آقای کیم جدی نیست، گفتگوها را ادامه نخواهد داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله توییتری شدید ترامپ به کانادا، آلمان و اتحادیه اروپا 

جانسون به جای جکسون؛ ترامپ موقع مسخره کردن حواس‌پرتی بایدن دچار فراموشی شد

رهبران گروه ۷ به ایران درباره برنامه هسته‌ای و نیز ارسال موشک به روسیه هشدار دادند