حضور ۲۲ هزار سوئدی در فراخوان یک روزه ارتش

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
حضور ۲۲ هزار سوئدی در فراخوان یک روزه ارتش

۲۲ هزار سوئدی روز سه‌شنبه به صورت داوطلبانه با یونیوفورم‌های نظامی و تفنگ در دست در ایستگاه‌های نیروهای مسلح سوئد حضور یافتند.

این فراخوان که با دعوت ارتش این کشور انجام شده بود، از شهروندان عادی درخواست کرده بود تا با مراجعه به مراکز پلیس با دریافت یونیفورم و اسلحه در طرح یک روزه تمرین نظامی برای حفاظت از فرودگاه‌ها، بنادر و خیابان‌ها شرکت کنند.

مایکل بایدن فرمانده نیروهای مسلح سوئد در این خصوص می‌گوید: «این ایده برای تقویت توان نظامی کشور صورت گرفته است. ما در حال تقویت توان نظامی خود هستیم و من وظیفه دارم تا اطمینان حاصل کنم که در مسیر درستی در این راستا قرار داریم یا خیر.»

بیشتر بخوانید:

بر اساس اعلامیه مطبوعاتی نیروهای مسلح سوئد، ۴۰ گردان گشت زنی در مکان‌های عمومی مانند فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های اتوبوس، خیابان‌ها و امثالهم را برعهده خواهند داشت.

این تمرین بخشی از تلاش‌های سوئد برای بازگرداندن استراتژی دفاع جمعی جنگ سرد در واکنش به احتمال رویارویی نظامی با روسیه است.

این نخستین اقدامی نیست که دولت سوئد در این راستا در دستور کار خود قرار داده است. پیش‌تر دفترچه‌هایی با هدف آماده سازی مردم این کشور برای شرایط اضطراری مانند جنگ در سطح سوئد منتشر و توزیع شده بود.