Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

حضور ۲۲ هزار سوئدی در فراخوان یک روزه ارتش

حضور ۲۲ هزار سوئدی در فراخوان یک روزه ارتش
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این تمرین بخشی از تلاش سوئد برای بازگرداندن استراتژی دفاع جمعی جنگ سرد در واکنش به احتمال رویارویی نظامی با روسیه است.

آگهی

۲۲ هزار سوئدی روز سه‌شنبه به صورت داوطلبانه با یونیوفورم‌های نظامی و تفنگ در دست در ایستگاه‌های نیروهای مسلح سوئد حضور یافتند.

این فراخوان که با دعوت ارتش این کشور انجام شده بود، از شهروندان عادی درخواست کرده بود تا با مراجعه به مراکز پلیس با دریافت یونیفورم و اسلحه در طرح یک روزه تمرین نظامی برای حفاظت از فرودگاه‌ها، بنادر و خیابان‌ها شرکت کنند.

مایکل بایدن فرمانده نیروهای مسلح سوئد در این خصوص می‌گوید: «این ایده برای تقویت توان نظامی کشور صورت گرفته است. ما در حال تقویت توان نظامی خود هستیم و من وظیفه دارم تا اطمینان حاصل کنم که در مسیر درستی در این راستا قرار داریم یا خیر.»

بیشتر بخوانید:

بر اساس اعلامیه مطبوعاتی نیروهای مسلح سوئد، ۴۰ گردان گشت زنی در مکان‌های عمومی مانند فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های اتوبوس، خیابان‌ها و امثالهم را برعهده خواهند داشت.

این تمرین بخشی از تلاش‌های سوئد برای بازگرداندن استراتژی دفاع جمعی جنگ سرد در واکنش به احتمال رویارویی نظامی با روسیه است.

این نخستین اقدامی نیست که دولت سوئد در این راستا در دستور کار خود قرار داده است. پیش‌تر دفترچه‌هایی با هدف آماده سازی مردم این کشور برای شرایط اضطراری مانند جنگ در سطح سوئد منتشر و توزیع شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لایحه جدید دولت سوئد: برقراری رابطه جنسی بدون رضایت متقابل تجاوز است

سوئد برای زنان مهاجر فیلم‌های آموزش رفتار جنسی نمایش می‌دهد

سایه جنگ غزه و اعتراضات بر مسابقات یوروویژن ۲۰۲۴؛ خواننده هلندی قبل از فینال کنار گذاشته شد