سوئد برای زنان مهاجر فیلم‌های آموزش رفتار جنسی نمایش می‌دهد

سوئد برای زنان مهاجر فیلم‌های آموزش رفتار جنسی نمایش می‌دهد
نگارش از Ilia Nick
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این فیلم‌های انیمیشن تاکنون به زبان‌هایی چون فارسی،‌ عربی،‌ دری، کردی،‌ انگلیسی ترجمه شده است.

آگهی

دولت سوئد به تازگی مجموعه فیلم‌هایی را برای آموزش رفتار جنسی و حقوق باروری به زنان مهاجر تهیه کرده است.

انجمن خیریه آموزش جنسیت در سوئد (RFSU) تا کنون ۱۱ فیلم انیمیشتن کوتاه در این زمینه ساخته است که به ۱۴ زبان ترجمه شده‌اند.

این مجموعه فیلم‌ها که نخستین آنها از پایان ماه مارس به صورت آنلاین منتشر شده تمامی جنبه‌های رفتار جنسی از جمله لذت محض و بارداری تا بیماری‌های مقاربتی، سقط جنین و ختنه زنان را در بر می‌گیرد.

مگدالنا آبراهامسون،‌ مدیر این پروژه درباره آن می‌گوید: «نمی‌خواهیم این پروژه به هیچ وجه احساس برتری‌جویانه ایجاد کند یا برای زنان دشوار باشد، می‌خواهیم توانمندشان کند و به آنها بگوید شما در سوئد این حقوق را دارید.»

یکی از این ویدئوها که «هوس و لذت» نام دارد مراحل مختلف رابطه جنسی و تفاوت لذت بردن در میان زنان مختلف را شرح می‌دهد. این ویدئو به زنان می‌آموزد چطور خود از رابطه‌شان لذت ببرند و نسبت به شریک جنسی خود نیز پذیرا و کنجکاو باشند.

این فیلم‌ها تاکنون به زبان‌هایی چون فارسی،‌ عربی،‌ دری، کردی،‌ انگلیسی و غیره ترجمه شده است. بسیاری از مهاجران از کشورهایی راهی سوئد می‌شوند که فرهنگ جنسی بسته‌ای دارند. با این‌حال خانم آبراهمسن می‌گوید زنانی که از کشورهایی نظیر سومالی،‌ افغانستان و سوریه ‌می‌آیند این ویدئوها را توهین‌آمیز یا شرم‌آور ندانسته‌اند.

وی ‌می‌افزاید: «به هیچ مشکل خاصی (با این پناهندگان) بر نخوردیم. برعکس، واکنشهای بسیار مثبتی دریافت کردیم. زنان مهاجر معتقدند این پروژه بسیار هیجان‌انگیز و آموزنده بوده و دستیابی به اطلاعات آن را مهم دانسته‌اند‌.»

دولت سوئد دیروز اعلام کرد ۳/۷ میلیون کرون (معادل ۴۱۶ هزار یورو) بودجه اضافی برای این پروژه در نظر گرفته و مسئولان می‌گویند در نظر دارند در راستای امتداد این برنامه آموزشی، مربیانی مسلط به زبان‌های مختلف را نیز تربیت کنند.

**بیشتر بخوانید: **

جمهوری چک و کمک به معلولان برای ایجاد رابطه جنسی

روباتهای ویژه رابطه جنسی؛ بی‌دردسر یا همراه با نگرانی‌های اخلاقی؟

دیوان حقوق بشر اروپا: رابطه جنسی برای زنان بالای ۵۰ سال مهم است

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حضور ۲۲ هزار سوئدی در فراخوان یک روزه ارتش

لحظه اهدای لوح و مدال صلح نوبل به فرزندان نرگس محمدی در اسلوی نروژ؛ تشویق حاضران و اجرای موسیقی

سازمان ملل می گوید ادعاهای «معتبری» درباره تجاوز سربازان اسرائیل به زنان فلسطینی دریافت کرده است