Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

با تصمیم پارلمان عراق، آرای انتخابات به صورت دستی بازشماری می‌شود

با تصمیم پارلمان عراق، آرای انتخابات به صورت دستی بازشماری می‌شود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس از اعلام حیدر عبادی در خصوص وقوع تقلب در انتخابات پارلمانی عراق، حالا قرار است تمامی آرا به صورت دستی بازشماری شود.

آگهی

پارلمان عراق روز چهارشنبه ۶ ژوئن/ ۱۶ خرداد در جلسه‌ای فوق‌العاده به موضوع بازشماری آرا در انتخابات پارلمانی اخیر پرداخت.

در این جلسه نمایندگان پارلمان این کشور تصمیم گرفتند کمیساریای عالی و مستقل انتخابات را تعلیق و تمام آرای انتخابات پارلمانی اخیر در کل عراق به صورت دستی بازشماری شود.

سلیم جبوری، رئیس پارلمان عراق در این خصوص گفت: «هدف از تشکیل این جلسه فوق‌العاده این بود که روند انتخابات که با مشکلاتی رو‌به‌رو بوده است را اصلاح کنیم. هرچند این کار هنوز به پایان نرسیده و روز شنبه جلسه دیگری در این خصوص خواهیم داشت.»

رسانه‌های عراقی گزارش داده‌اند که پس از جلسه پارلمان مقرر شده است ۹ قاضی بر روند بازشماری انتخابات به صورت دستی نظارت کنند.

بیشتر بخوانید:

این در حالیست که حیدر عبادی نخست وزیر عراق عصر سه‌شنبه ۵ ژوئن / ۱۵ خرداد گفته بود: «تخلفات گسترده‌ای در انتخابات اخیر رخ داده که سرنوشت انتخابات در این کشور را تحت تاثیر قرار داده است.»

آقای عبادی که این سخنان را در یک کنفرانس خبری بیان می‌کرد همچنین گفت: «با توجه به گزارش‌هایی که به دست ما رسیده، دولت پیشنهاد می‌کند که آرا بازشماری شود.»

همچنین بعد از صحبت‌های حیدر عبادی برخی از اعضای کمیسیون عالی انتخابات عراق از سفر به خارج از کشور بدون مجوز منع شدند.

گفتنی است طبق اعلام نتایج نهایی انتخابات عراق که ۱۲ مه برگزار شد، ائتلاف سائرون به ریاست مقتدی صدر با کسب ۵۴ کرسی در صدر قرار گرفت و ائتلاف فتح به ریاست هادی عامری با ۴۷ کرسی و ائتلاف نصر به ریاست حیدر عبادی نخست وزیر کنونی عراق با ۴۲ کرسی به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخست وزیر عراق: آتش‌سوزی انبار صندوق‌های رای توطئه است

هشدار گروه بحران: ریاض نباید عراق را به میدان نبرد با تهران تبدیل کند

شکست سنگین حزب حاکم فرانسه در انتخابات اروپا؛ ماکرون پارلمان را منحل کرد