Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مقدمات دیدار ترامپ و رهبر کره شمالی؛ از اقامتگاه مجلل تا مدال افتخار

مقدمات دیدار ترامپ و رهبر کره شمالی؛ از اقامتگاه مجلل تا مدال افتخار
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مسائل امنیتی، محل برگزاری نشست و همچنین محل اقامت کیم جونگ اون و دونالد ترامپ از جمله مواردی است که طرفین دیدار و کشور میزبان تا پیش از تاریخ برگزاری یعنی ۱۲ ژوئن آماده می‌کنند.

آگهی

نشست دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی که در ماه گذشته لغو و مجددا تائید شد، قرار است هفته آینده در سنگاپور برگزار شود.

فرستادگان هر دو کشور از ماه مه در این جزیره جنوب شرقی آسیا حضور دارند تا مقدمات این نشست را فراهم کنند. مسائل امنیتی، محل برگزاری نشست و همچنین محل اقامت کیم جونگ اون و دونالد ترامپ از جمله مواردی است که طرفین دیدار و کشور میزبان تا پیش از تاریخ برگزاری یعنی ۱۲ ژوئن آماده می‌کنند.

هتل محل برگزاری نشست دونالد ترامپ و رهبر کره شمالی

تیم آمریکایی حاضر در سنگاپور محل برگزاری نشست یا اقامت رئیس جمهوری ایالات متحده را انتخاب می کنند.

هتل کاپلا، اقامتگاه لوکسی در نزدیکی محله تجاری سنگاپور گزینه‌ اصلی و مطرحی است که برای این برگزاری دیدار و یا اقامت دونالد ترامپ آماده می‌شود.

معاون رئیس دفتر کاخ سفید بارها با کیم چانگ سونگ، نماینده کره شمالی در تیم آماده‌سازی در محل این هتل دیدار و جزئیات امنیتی و پروتکل‌های نشست رهبران کشورهای خود را بررسی کرده‌اند.

این هتل مجلل از همین حالا روند رزرو دیگر مسافران خود را متوقف کرده است. این هتل واقع در استراحتگاه‌ جزیره‌ای سنتوزا توسط سر نورمن فاستر، معمار مشهور بریتانیایی طراحی و ساخته شده است.

هتل کاپلا در جزیره سنتوزا سنگاپور

یکی دیگر از گزینه های مطرح محل برگزاری دیدار کیم جونگ اون و دونالد ترامپ هتل شانگری-لا است. این هتل پیش از این محل نشست مقامات چین و تایوان در سال ۲۰۱۵ و همچنین محل اقامت باراک اوباما و جورج بوش در سفر به سنگاپور بوده است. رفت و آمدهای تیم‌های آماده سازی به این هتل نیز دیده شده است و هنوز هم امکان دارد که برای محل برگزاری نشست انتخاب شود.

البته باید توجه داشت که سارا هاکبی سندرز، سخنگوی کاخ سفید در حساب توئیتری خود هتل کاپلا محل را به عنوان برگزاری نشست معرفی و از مهمان‌پذیری سنگاپور تشکر کرده است.

هتل کاپلا در محوطه‌ای سبز و جنگلی به مساحت ۳۰ هکتار واقع شده‌است. این استراحتگاه از زمان آغاز به کار تیم آماده سازی دو کشور آمریکا و کره شمالی برای دیدار ۱۲ ژوئن، ورود خبرنگاران را ممنوع کرده است.

اقدامات امنیتی نشست ۱۲ ژوئن در سنگاپور؛ منع پرواز و منع رفت و آمد

سنگاپور به عنوان میزبان نشست سران ایالات متحده و کره شمالی هزینه زیادی برای برقراری امنیت قرار داده است.

به گزارش رسانه‌های محلی، هلیکوپترها و هواپیماهای بدون سرنشین محدوده هوایی محل برگزاری نشست را تحت نظر خواهند داشت و صدها پلیس مسئول گشت زنی در اطراف این محل خواهند بود.

از سوی دیگر سازمان حمل و نقل هوایی سنگاپور روز چهارشنبه اعلام کرد که حریم هوایی این کشور در زمان برگزاری نشست دوازدهم ژوئن برای پروازها محدود خواهد شد.

وب سایت سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری سنگاپور در بیانیه‌ای اعلام کرد که در روزهای یازدهم، دوازدهم و سیزدهم ژوئن پرواز هواپیماها در محدوده‌ها هوایی خاص و برای مدتی محدود ممنوع می‌شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رویترز
گشت پلیس در اطراف هتل‌های محل رفت و آمد تیم آماده سازی دیدار رهبران آمریکا و کره شمالی در سنگاپوررویترز

تمامی هواپیماهایی که وارد حریم هوایی فرودگاه چانگی سنگاپور می‌شوند باید از سرعت خود بکاهند و به دلایل «امنیت ملی» با محدودیت‌هایی برای فرود و پرواز مواجه می‌شوند.

آگهی

پرواز هواپیماهای کنترل از راه دور و پهپادهای کوچک ممنوع می شود. سیستم مخابراتی تلفن همراه نیز در زمان برگزاری نشست قطع خواهد شد.

برخی از مناطق شهر از دهم تا چهاردهم ژوئن به عنوان «منطقه مخصوص نشست» مشخص شده است و محدودیت‌های رفت و آمد در آنها برقرار می‌شود. این محدودیت شامل منطقه برگزاری دیدار، اقامت سران و سفارت ایالات متحده در هشر و همچنین تفریحگاه جزیره‌ سنتوزا می‌شود.

محل اقامت و راه پرداخت هزینه‌های سفر کیم جونگ اون برغم تحریم‌ها

به گزارش رسانه‌ها تیم کره‌ای آماده سازی نشست هفته آینده به هتل فولرتون رفت و آمد داشته‌اند.

این هتل در زمان استعمار سنگاپور ساختمانی اداری بوده اما در محوطه‌ای زیبا در کنار ساحل واقع شده که اطراف آن را آسمان‌خراش‌ها پوشانده‌اند.

آگهی
رویترز
هتل فولرتون، گزینه احتمالی محل اقامت کیم جونگ اونرویترز

به گزارش واشنگتن پست یکی از موارد گفتگوی تیم‌های آماده سازی چگونگی پرداخت هزینه‌های امنیتی و اقامت توسط کره شمالی بوده است زیرا به دلیل تحریم ها علیه پیونگ یانگ پرداخت این هزینه ها مشکل و به لحاظ قانونی چالش برانگیز است.

وزارت خارجه آمریکا ادعاهای مطرح شده مبنی بر کمک ایالات متحده به پرداخت هزینه‌های طرف کره شمالی را رد کرده‌ اما افزوده است که از کشورهای دیگر برای کمک کردن به حل این موضوع درخواست کرده‌اند.

طراحی مدال افتخار نشست سران ایالات متحده و کره شمالی

یک فروشگاه آنلاین در سنگاپور روز سه شنبه از مدال افتخار نشست هفته آینده دونالد ترامپ و کیم جونگ اون رونمایی کرد.

رویترز
مدال افتخار دیدار کیم جونگ اون و دونالد ترامپ در سنگاپوررویترز

طرح این مدال که توسط وب‌سایت خرید آنلاین سنگاپور مینت ضرب شده است، دست دادن دو رهبر در یک رو و پرنده ای صلح به همراه نوشته «صلح جهانی» در طرف دیگر است. زیر نشان پرنده صلح نیز گل های رز و ماگنولیا، گل ملی هر دو کشور آمریکا و کره شمالی هک شده است.

آگهی

نمونه طلای این مدال، ۱۰۰۰ دلار قیمت‌گذاری شده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فضای شاد و رنگی در پوشش دیدار ترامپ و کیم در رسانه‌های کره شمالی

از «پیر خرفت» تا «توله سگ مریض»؛ پیشینه تبادل فحش میان کیم و ترامپ

دیدار ترامپ و کیم؛ مذاکرات «سریعتر از حد انتظار» پیش‌ می‌رود