Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

روسیه روزنامه‌نگار اوکراینی را به ۱۲ سال زندان محکوم کرد

روسیه روزنامه‌نگار اوکراینی را به ۱۲ سال زندان محکوم کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این روزنامه‌نگار در اکتبر ۲۰۱۶ دستگیر شده و اتهام جاسوسی برای دولت اوکراین به او تفهیم شده بود. اتهامی که دولت اوکراین و خود او رد کرده‌اند.

آگهی

دادگاه روسیه روز دوشنبه طی حکمی روزنامه‌نگار اوکراینی «رومن سوچنکو» را به اتهام جاسوسی به ۱۲ سال زندان با شرایط سخت محکوم کرد.

این روزنامه‌نگار در اکتبر ۲۰۱۶ دستگیر شده و اتهام جاسوسی برای دولت اوکراین به او تفهیم شده بود. اتهامی که دولت اوکراین و خود او رد کرده‌اند. آقای سوچشنکو اعلام کرده که تقاضای فرجام‌ خواهد کرد زیرا این حکم را عادلانه نمی‌داند.

دادستان برای این روزنامه‌نگار، که مسکو او را یه افسر اطلاعاتی اوکراینی می‌داند، درخواست ۱۴ سال زندان کرده بود. دستگاه امنیتی روسیه به هنگام بازداشت او را به «جمع‌آوری اطلاعات محرمانه درباره نیروهای نظامی و انتظامی روسیه» متهم کرده بود.

بیشتر بخوانید:

خبرگزاری «اوکرین فورم» با بیان این که سوچشنکو از سال ۲۰۰۲ به عنوان خبرنگار این رسانه در پاریس فعالیت می‌کرده است، اتهام وارده به رومان سوچنکو را رد کرده بود.

تنش میان روابط مسکو و کیف از زمان تصمیم روسیه به الحاق کریمه به خاک خود و درگرفتن جنگ داخلی بالا گرفته است و مقامات امنیتی روسیه طی چند سال اخیر ده‌ها اوکراینی به اتهام جاسوسی بازداشت کرده‌اند.

در ماه گذشته میلادی نیز روزنامه‌نگار روسی-اوکراینی خبرگزاری رسمی روسیه ریانووستی در کیف دستگیر و اتهام «اشد خیانت» به او تفهیم شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روزنامه‌نگار منتقد پوتین زنده است؛ قتل او در اوکراین «صحنه سازی» بود

سرویس های امنیتی روسیه و اوکراین سه نظامی سابق را دستگیر کردند

دستگیری یک روزنامه نگار اوکراینی در مسکو به اتهام جاسوسی