Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پایان بن‌بست سیاسی در ایتالیا: راست‌گرایان و ضدساختارها دولت ائتلافی تشکیل دادند

Italy's Prime Minister-designate Conte-Italian  President Mattarella
Italy's Prime Minister-designate Conte-Italian President Mattarella Copyright  Italian Presidential Press Office/REUTERS
Copyright  Italian Presidential Press Office/REUTERS
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جوزپه کنته، حقوقدان و استاد دانشگاه فلورانس و نخست وزیر جدید ایتالیا، عصر پنج شنبه فهرست وزرای کابینه خود را به تایید سرجیو ماتارلا، رئیس جمهوری رساند

آگهی

سرانجام با تایید شدن فهرست وزرای پیشنهادی برای دولت جدید ایتالیا از سوی رئیس جمهوری، به بیش از سه ماه بن بست سیاسی در این کشور پایان داده شد.

جوزپه کنته، حقوقدان و استاد دانشگاه فلورانس و نخست وزیر جدید ایتالیا، عصر پنج شنبه فهرست وزرای کابینه خود را به تایید سرجیو ماتارلا، رئیس جمهوری رساند و به این ترتیب مراسم ادای سوگند وزرای جدید، عصر جمعه ساعت ۱۶ به وقت محلی برگزار خواهد شد.

پیش از این نامزد معرفی شده برای وزرات اقتصاد، به یکی از اختلافات اساسی رئیس جمهور و نخست وزیر جدید تبدیل شده بود؛ این اختلاف حتی منجر به انصراف آقای کنته از مقام نخست‌وزیری شد.

پائولو ساوونا، نامزد مد نظر آقای کنته برای وزارت اقتصاد از مخالفان یورو محسوب می‌شد و همین موضوع باعث نگرانی رئیس جمهوری شده بود. درنهایت جیوانی تریا، یک استاد کمتر شناخته شدۀ اقتصاد که اگرچه منتقد اتحادیه اروپا است اما از خروج این کشور از یورو حمایت نمی‌کند، جایگزین آقای ساوونا شد.

پس از تایید فهرست نهایی نامزدهای دولت جدید از سوی رئیس جمهوری، ائتلاف دو حزب «جنبش پنج ستاره» و حزب راست افراطی «لیگا» در بیانیه‌ای اعلام کرد که اکنون تمام شرایط مد نظر آنها برای تشکیل دولت در نظر گرفته شده است.

در کابینه جدید، لوئیجی دی مایو رهبر جنبش پنج ستاره به عنوان وزیر کار و صنعت انتخاب شده است. او قول داده است که درآمد طبقۀ فقیر ایتالیا را به بالاتر از ۷۸۰ یورو در ماه برساند.

ماتئو سالوینی، رهبر حزب راست افراطی لیگا نیز وزیر کشور شد؛ او وعده داده است که مهاجران غیرقانونی را از این کشور اخراج کند.

رهبر هر دو حزب شرکت کننده در ائتلاف علاوه بر مقام وزارت، معاونان نخست‌وزیر نیز محسوب می‌شوند. پائولو ساوونا نیز که با انتصاب او برای وزارت اقتصاد مخالفت شده بود درنهایت وزیر امور اروپایی شد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحران سیاسی در ایتالیا؛ جوزپه کنته از نخست‌وزیری انصراف داد

شکاف بین راست‌های افراطی برای انتخابات اروپا؛ اختلاف‌ها بر سر چیست؟

ایتالیا؛ پل «تبتی»‌ با ارتفاع ۱۷۵ متر در اومبریا قول یک پیاده‌روی نفس‌گیر را به شما می‌دهد