تعدیل نیرو گسترده در دویچه بانک؛ هفت هزار نفر از کار بیکار می شوند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تعدیل نیرو گسترده در دویچه بانک؛ هفت هزار نفر از کار بیکار می شوند

دویچه بانک، یکی از بزگرترین نهادهای مالی آلمان و جهان بدلیل بحران این بانک در بازار بورس هفت هزار نفر از کارکنان را در سراسر جهان اخراج می کند. کریستین سوئینگ، مدیرعامل این بانک که تنها یک ماه است پستش را تحویل گرفته است خبر «تعدیل نیروی عظیم» این بانک را دقایقی پیش از جلسه سالانه هیات مدیره اعلام کرد.

دویچه بانک با سقوط درآمد مواجه شده است و قیمت سهام آن در سال جاری نزدیک به یک سوم کاهش یافته است. این بانک به دلیل سقوط ارزش سهام، در سال ۲۰۱۵ حدود ۸.۴ میلیارد دلار و در سال ۲۰۱۶ حدود ۱.۷ میلیارد یورو از دست داد.

آقای سوئینگ در اولین سخنرانی که برای کارکنان این بانک داشت اعلام کرد که برای تجدید قوای بانک و نجات آن از بحران، تعدیل نیرو در این بانک الزامی است. شاخص عمده این بانک در تالارهای بورس در چند ماه اخیر کاهش فوق العاده ای داشته است.

به این ترتیب در بخش مالی این بانک یک چهارم از کارکنانش را از کار برکنار می کند. 

**بیشتر بخوانید: **

به این ترتیب هزینه این بانک در سال کاهش ۱۰۰ میلیاردی خواهد داشت. یک کارشناس اقتصادی که نخواسته نامش فاش شود به رویترز می گوید مدیرعامل جدید دویچه بانک علاقه شدیدی به دیجیتال کردن سامانه بانکی دارد و تعدیل نیروی مدنظر او تنها برای درآمدزایی بیشتر این بانک در جهان خواهد بود. پروژه تعدیل نیروی دویچه بانک پیش از پایان سال ۲۰۱۸ به سرانجام می رسد.