حمل و نقل عمومی لندن از بقیه شهرهای اروپایی عقب افتاده است

حمل و نقل عمومی لندن از بقیه شهرهای اروپایی عقب افتاده است
Copyright 
نگارش از Euronews با استفاده از  گاردین
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«شهرت لندن، شهری است سریع و پر جنب و جوش اما این شهر از باقی شهرهای اروپایی در ایجاد حمل و نقل پاک و ارزان عقب افتاده است.»

آگهی

بر اساس گزارش موسسه آلمانی ووپرتال، تلاش شهر لندن برای ایجاد نظام حمل و نقل پاک، ایمن و ارزان از دیگر شهرهای اروپا به شدت عقب مانده است.

بر اساس تقاضای سازمان مردم نهاد «صلح سبز»، موسسه آلمانی ووپرتال، نظام حمل و نقل ۱۳ شهر اروپایی را مورد مطالعه قرار دادند.

مطابق نتایج این تحقیق لندن بعد از مسکو و پاریس از پایین ترین کیفیت هوا برخوردار است. لندن گران ترین سیستم حمل و نقل و بیشترین تعداد تصادف با دوچرخه را نیز در میان سایر کلان‌شهرهای اروپایی دارد.

رویترز
ایستگاه اتوبوس در لندنرویترز

پل موروز از سازمان مردم نهاد «صلح سبز» به خبرنگار روزنامه گاردین می گوید: «شهرت لندن، شهری است سریع و پر جنب و جوش اما این شهر از باقی شهرهای اروپایی در ایجاد حمل و نقل پاک و ارزان عقب افتاده است. شهردار لندن، صادق خان در این زمینه تلاش می کند اما برای حل این مشکل، اقدامات بیشتری باید صورت گیرد.»

بیشتر بخوانید:

مطالعه این ۱۳ شهر بر اساس شاخص هایی چون درصد جمعیت شهر و افراد پیاده، دوچرخه سوار و کسانی که از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنند. بر اساس داده های این گزارش، در هر ده هزار سفر با دوچرخه در سطح لندن، ۲۵۱ مورد آن منجر به تصادف و حادثه می شود. این تعداد در پاریس ۱۱۳ و در مادرید تنها ۱۴ است.

کپنهاگ از لحاظ حمل و نقل پاک، ایمنی و ارزان بودن در صدر جدول قرار می گیرد. رتبه دوم به آمستردام و بعد از آن به ترتیب اوسلو و زوریخ مقام های بعدی را به خود اختصاص می دهند. لندن از انتهای جدول، رتبه سوم را بعد از رم و مسکو به خود اختصاص داده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس لندن در تعقیب جت‌اسکی سواران ماجراجو

۹۵ درصد از مردم جهان هوای آلوده تنفس می‌کنند

حادثه ریلی در هند؛ قطار باری ۷۰ کیلومتر را بدون راننده و با سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت طی کرد